Siyaset

Sağlık Çalışanları Nazilli’de İş Bıraktı!

Sağlık Çalışanları Nazilli’de İş Bıraktı!

Sağlık çalışanları, ülke genelinde olduğu gibi Nazilli’de de bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Ücret artışlarında sağlık personelinin yok sayıldığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi kararı alan sendikalar, vatandaşların acil durumlar haricinde hastanelere gitmemelerini istedi.

Nazilli Devlet Hastanesi poliklinikleri önünde işi bırakma eylemine başlayan Türk Sağlık Sen Nazilli üyeleri, alkışlarla hastane bahçesinde yürüyüş yaptıktan sonra dağıldı.

BUGÜN BAŞLADI

Hatırlanacağı üzere sağlık çalışanları, Bakan Koca’nın sağlık çalışanlarının tamamını kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili duyurulara tepki göstermiş ve iş bırakma eylemi uygulayacaklarını duyurmuşlardı. Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasına bağlı sağlık çalışanları, bugün itibarı ile iş bırakma eylemine başladı.

6, 7 VE 9 ARALIK’TA

Sağlıkçıların duyurduğu eylem planına göre, Türk Sağlık-Sen bugün gün boyunca, Sağlık-Sen ise 7 ve 9 Aralık tarihlerinde 2 gün boyunca iş bırakma eylemi yapacak. Buna göre 6, 7 ve 9 Aralık tarihlerinde iş bırakacak olan sağlık çalışanları Acil, yoğun bakım, çocuk acil ve yoğun bakımı, onkoloji, diyaliz servislerinde hizmet vermeye devam edecek.

 

 

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL