Siyaset

Devrik başkanın aday tanıtım toplantısında gerginlik!

Devrik başkanın aday tanıtım toplantısında gerginlik!

CHP Nazilli yönetiminde bulunan 11 kişinin istifa etmesiyle birlikte başkanlığı düşen Serkan Sevim, pandemi nedeniyle ertelenen ilçe başkanlığı seçimlerinde tekrardan aday olduğunu CHP Nazilli ilçe teşkilatında delege olmayan üyelere, yanına CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Erol Angın ve mevcut yönetimde yer alan Naim Atmaca’yı alarak açıkladı.

İlçe parti binasında yaptığı açıklamada istifa eden kişilerin nedenleri arasında yer alan tek adamcı ve diktatör davranışları olduğunu yalanlayan Serkan Sevim, “Yeni görevlendirilen belediye başkan yardımcımız ve diğer meclis üyelerinin atamasından bir gün sonra konuyla ilgili fikir ayrılığına düşen bir gurup ilçe yöneticimiz 7 Nisan sabahı printerden çoğaltılan tek tip bir metne imza atarak, partinin içine düşeceği zor durumu göz ardı ederek istifa edip yönetimi düşürmüşlerdir. İlçe yönetiminin düşmesi sonucunda ilçe başkanlığım da düşmüştür. Ne yazık ki CHP Nazilli tarihlerinde ilk defa, seçilen bir yönetim ilçe başkanını düşürmek için istifa etmiştir.
İstifa ederek delegenin ve üyenin iradesini yok sayan bu arkadaşlarımız hemen arkasından istifalarını kamuoyunda haklı göstermek için, partiyi birkaç kişiyle yönetiyor, tek başına kararlar alıyor, antidemokratik davranıyor gibi söylemlerle bugüne kadar verilen emek ve mücadeleyi gölgede bırakmaya çalışarak hem iktidar mücadelemizi hem de partimizin yıpranmasına yol açmışlardır” dedi.

‘KADIN KOLLARININ ORADA NE İŞİ VAR?’

Sevim’in açıklama yaptığı sırada o an binada bulunan bir üyenin “Kadın kollarının orada ne işi var onu oradan alın, sen adaylık açıklıyorsun başkan değilsin” şeklinde tepki göstermesi üzerine sinirler gerildi. Ortamdan uzaklaştırılan üye başka bir odaya alınarak, verilen tepkiye sessiz kalındı.

Üç yıl boyunca yönetimde herhangi bir tek adamcılık yapmadığını ve hakkında çıkan haberlerin hiç bir şekilde doğruluk payı olmadığını dile getiren Sevim, önceki dönem kullanılan parti binasından yeni binaya geçiş yapıldığı sırada tüm masrafları cebinden yaptığı yönünde bir savunmada bulundu.

Aday tanıtım toplantısından ziyade, kendini aklama açıklamasına dönen durumda Sevim’in mevcut Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan’ın ve Belediye Başkan Yardımcısı Erol Angın’ın yanında olması üyelerce hoş karşılanmayarak, akıllara Sevim’in başkanlık yaptığı dönemlerde yaptığı hataların destekçisi mi oldukları sorusunu getirdi.

Toplantı sırasında dile getirdiği yeni parti binasının yapım masrafını kendisinin üstlendiğini dile getiren Serkan Sevim, o sırada yanında bulunan ve binanın yapımında cebinden harcama yaptığı bilinen yönetim kurulu üyesi Naim Atmaca’nın bu duruma sessiz kalması kamuoyu tarafından parti binasını ticarethane olarak mı kullanıyorlar sorusunu gündeme getirdi.

Umut Aldi / Nazilli ANLIK Haber

YORUMLAR (1)

  1. Refik diyorki:

    Ne paylaşılmıştır gamze paskan CHP düşmanımı hayır Serkan beyin yanında durmasında normal beraber görev yapdınlar yanlızmı bırakılsın isdiyosunuz.bundan zateten malefetdeyiz birbirimizin kuyusunu kazmak bitiriyor siyasetde isdedigim tadı bulamadıgım için uzakdan seyrediyorum birlik olacağımız yerde o ne arıyor orda bu gelmesin ikdidar sanki cepde keklik cokzor birileri yol alıyor biz uygun adıdayız marş diyemedik

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL