Yerel

Nazilli’de yangın kontrol altına alındı

Nazilli’de yangın kontrol altına alındı

Nazilli’de Esenköy mevkiinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ederken haberi alan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan bölgeye geldi.

Ekiplerden bilgi alan protokol, çalışmaları yerinde takip etti.

Aydın Valisi Aksoy, “Yangına ekiplerimizin müdahalesi devam ediyor. Kısmen kontrol altına alındı. Gerekli soğutma çalışmaları devam ediyor. 30 hektarlık bir alan yandı. Ekiplerimiz hızlıca müdahale etti ve çalışmalar devam ediyor” dedi.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, vatandaşları uyararak en ufak dikkatsizliğin nelere sebep olacağını bilmeleri lazım. Vatandaşlarımızdan ricamız en ufak kibrit çöpü dahi çevrelerine atmasınlar. Ciğerlerimiz olan ormanlarımızın zarar görmemesi için hep birlikte mücadele etmemiz lazım. Herhangi bir duruma karşı ekiplerimiz hazır. Gece görüşlü hava aracımız her an hazır bekliyor” diye konuştu.

Yangın bölgesine belediyenin tüm ekiplerini sevk ederek incelemelere katılan Başkan Özcan, “Öncelikle tüm Nazilli halkına geçmiş olsun. Çok kritik bölgede çıkan bir yangın oldu. Sayın Valimize, orman müdürümüze vekillerimize, kaymakamımıza ve çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ederim. Havadan çok güçlü bir müdahale vardı. Çok anlamlı ve güçlü bir müdahale sergilendi.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL