Yerel

Vali Aksoy’dan 15 Temmuz Mesajı!

Vali Aksoy’dan 15 Temmuz Mesajı!

Vali Aksoy, mesajında, devletin ve milletin istiklal ve istikbaline kastetmeye teşebbüs eden hain Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kanlı darbe girişimini, Türk milletinin büyük bir kahramanlıkla bertaraf ettiğini vurguladı.

Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şehitlerin asil kanlarıyla yeni bir devlet kurduğunu, yıllar içinde ülkeyi savaşlarla yıkamayacağını anlayanların her kalkınma hamlesinin önüne engeller çıkarmaya çalışarak Türkiye’nin gücünü kırmaya çabaladığını vurgulayan Aksoy, son olarak, devletin içine yuvalanan FETÖ’nün 15 Temmuz’da milletin tankını ve tüfeğini milletin üzerine çevirdiğini ifade etti.

15 Temmuz’da İstiklal Harbi ruhunun yeniden şahlandığını aktaran Aksoy, şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlar sokağa döküldü, Türk milleti canı pahasına tankların önüne yattı, kendisine doğrultulan namluların üzerine çıplak elleriyle yürüdü. Darbe girişimine karşı dünyada benzeri görülmemiş bir karşı duruş sergilendi. Terör örgütü üyeleri milli birlik ve beraberlik karşısında bozguna uğradı. 15 Temmuz 2016 Türk milleti için bir milattı. Destan yazan Türk milleti dünyaya bir kez daha ‘Türkiye geçilmez’ diye haykırdı. Türk milleti, kazandığı bu demokrasi zaferiyle; top, tank, uçak ve mermilere karşı onurlu direnişiyle bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamış, birçok ulusa da yol gösterici olmuştur. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.”

Ülkenin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, milletin, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdüreceğini kaydeden Vali Aksoy, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Her türlü zorlukları aşarak kurduğumuz devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur. Bunun için, sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer alanlarda bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeleri aşmak için gayret etmeli ve çok çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aydınlı hemşerilerimin ve aziz milletimizin Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik gününü en içten duygularımla kutluyorum.” (AA)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL