Yerel

Nazilli Halk Oyunları Topluluğu Gürcistan’da

Nazilli Halk Oyunları Topluluğu Gürcistan’da

Gürcistan’ın Kobuleti Şehrinde düzenlenen Temur Tatishvili tarafından organize edilen Altın Grup Festivalinde Nazilli Belediyesi Halk Dansları Topluluğuna büyük ilgi.

Nazilli Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Gürcistan’ın Kobuleti şehrinde düzenlenen Altın Grup Festivaline katıldı. Festivale Farklı ülkelerden ve Gürcistan’ın farklı şehirlerinden 26 gurup katıldı.

Şehir merkezindeki gösteri alanında gerçekleşen festivalde, kostümleri ve sundukları gösterileri ile izleyenler ve diğer katılımcıların gözdesi haline gelen Nazilli Belediyesi Halk Dansları Topluluğu öncelikle Türkiye’yi sonrada Nazilli’yi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadı.

Gösteri sonunda Nazilli Belediyesi Halk oyunları Topluluğu koordinatörü Necdet Pekel ve Nazilli Belediyesini temsil eden İşletme ve iştirakler Müdürü Kenan Yapsık’a plaket takdim edilirken Festivale katılan tüm ekibe de teşekkür belgesi ve hediyeler ile onore edildi.

Kültürümüzü farklı coğrafyalarda en iyi şekilde tanıtan Nazilli Belediyesi Halk oyunları Topluluğuna teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Öncelikle Ülkemizi ve Nazillimizi farklı kültürlerde en iyi şekilde tanıtan ve temsil eden ekibimize teşekkür ediyorum. Ekibin tüm fertlerini yetiştiren, bu organizasyonlarin gerçekleşmesini sağlayan ve başarılarında en büyük emeğe sahip değerli hocamız Necdet Pekel’e de ayrıca teşekkürlerimi sunuyor, güzel organizasyonlarla bizleri daha fazla gurur yaşatmalarını diliyorum ” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL