Yerel

Komşu İlde Kan Donduran Olay!

Komşu İlde Kan Donduran Olay!

ANLIK HABER- Denizli’nin Serinhisar ilçesinde 9 Haziran akşamı esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan iki genç için başlatılan arama çalışmasından acı bir haber geldi.

Gözaltına alınan Mustafa Akköse’nin (30) verdiği bilgiler doğrultusunda İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin öldürüldükten sonra Serinhisar ilçesinde bir su kuyusuna atıldığı tespit edildi. İtfaiye ekipleri su kuyusunda arama çalışması başlattı.

KATİLİNİN İSMİNİ TELEFONDA SÖYLEDİ
Kuyuda arama çalışmaları devam ederken jandarma ve polis telefonlar üzerinde yaptığı incelemede Hasan Akköse’yle telefonda son görüşen iki kişinin kız arkadaşı ve kuzeni Mustafa Akköse olduğunu tespit etti.

Yapılan çalışma neticesinde Hasan Akköse’nin öldürülmeden saniyeler önce telefonunun arama düğmesine gizlice basıp kız arkadaşını aradığı, “Telefonu sakın kapatma. Mustafa bizi öldürüyor” dediği ortaya çıktı.

ÇAPRAZ SORGULAMADA İTİRAF ETTİ
Bunun üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Mustafa Akköse’nin ilk ifadesinde ormanlık alanda Yalçın ve Akköse’ye av tüfeğiyle ateş ettiğini daha sonra olay yerinden kaçtığını, bu kişilere ne olduğunu bilmediğini söylediği öğrenildi. Fakat yapılan çapraz sorgulamada Mustafa Akköse kendisine gösterilen deliller karşısında gençleri kız meselesi yüzünden tartıştıktan sonra öldürdüğünü ve su kuyusuna attığını itiraf etti.

Katil zanlısının verdiği bilgiler doğrultusunda Serinhisar’da bulunan su kuyusunda arama çalışması başlatıldı. İtfaiye ekipleri 30 metre uzunluğunda ve bir kişinin ancak inebildiği kuyunun dibinin taş doldurularak kapatılmış olduğunu tespit etti. Su kuyusunda iş makineleriyle yapılan kazı çalışmaları sonunda iki kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Mustafa Akköse’nin amcasını öldürdüğü gerekçesiyle 10 yıl önce cezaevine girdiği ve pandemi izniyle cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL