Güncel

AK Parti Konser İptal Etti MHP Rio Kızları Getirdi

AK Parti Konser İptal Etti MHP Rio Kızları Getirdi

Antalya’nın Alanya ilçesinde her yıl düzenlenen Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, koronavirüsten dolayı iki yıldır gerçekleştirilmiyordu. Vaka sayılarının azalmasından ve yasakların kalkmasıyla festivalin bu yıl 20’ncisi düzenlendi.

Sokaklarda devam eden festivalde, Brezilya’da yapılan Rio karnavallarını aratmayan sahneler yaşandı. Rio kızları, kostümleriyle Alanya sokaklarında yürüyerek ‘Brezilya’ sloganları attı.

Düzenlenen şenlikte birçok ulusun kültürü ön plana çıkarılırken, Alanya’nın doğal ve kültürel hoşlukları de tanıtıldı.

TEPKİLER GELDİ
Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde Türk gelenek, göreneklerin ve milli değerlerin hiçe sayıldığını söyleyen bazı kişiler, sosyal medyadan gerçekleştirilen festival tepki göstererek “Bu ekonomik krizde Alanya Turizm ve Sanat Festivali’nin bütçesinin dar gelirli ailelere dağıtılmalıydı” şeklinde yorumlar yapıldı.

KONSERLERE ‘AHLAK VETOSU”
AK Partili Isparta Belediyesi, Melek Mosso’nun konserini milli değerlerle ile uyuşmadığı gerekçesiyle iptal etti. Isparta belediyesi Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan’ı çıkarma kararı alırken, MHP’li Alanya Belediyesi’nin Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali kapsamında Rio Karnavalı danşçılar çıkarması ise sosyal medyada gündem oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL