Yerel

Nazilli’de tüyler ürperten pompalı dehşeti olayının keşfi yapıldı

Nazilli’de tüyler ürperten pompalı dehşeti olayının keşfi yapıldı

NAZLI ALTINAYAR (ÖZEL HABER) – Nazilli’de 5 Eylül 2021 tarihinde şehrin göbeğinde meydana gelen ve H.K tarafından gerçekleştirilen pompalı tüfek saldırısının keşfi bugün adli görevlilerce gerçekleştirildi.

NE OLMUŞTU?
İddiaya göre Yeni Mahalle Ordu Caddesi üzerinde park yeri kavgası nedeniyle çıkan tartışmada sürücülerden H.K., kavganın büyümesi üzerine aracında bulunan pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş açtı.1 ‘i bebek olmak üzere 3 kişinin yaralandığı olayda daha sonra, H.K. olay yerinden hızla uzaklaştı.

30 GÜN BOYUNCA ARANDI
Yaşanılan olayın ardından adeta sırra kadem basan H.K.’yi, Nazilli Emniyeti 1 ay boyunca aradı. Son olarak ekiplerin başarılı takibi sonucunda evinin bulunduğu bölgede kıskıvrak yakalanan şüpheli gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, 40 günlük bir sürecin ardından yine mahkeme kararınca serbest bırakılmıştı.

“KIZIM EN UFAK SESTEN KORKAR OLDU”
Olay günü pompalı tüfekten çıkan saçmalar sonucunda yaralanan O.G. ile 3 yaşındaki kızı, keşif için olay yerine gelerek 5 Eylül 2021 günü meydana gelen olayı adli görevlilere yeniden anlattı. Çok zor bir süreç geçirdiklerini dile getiren baba O.G., “Zor bir süreç oldu özellikle kızım için. Psikolojisi bozuldu, artık en ufak sesten bile korkar oldu. Şüphelinin cezasını çekmesini ve gereğinin ne ise yapılmasını isteriz. Biz bir üstünü veya bir altını istemiyoruz, normal cezası neyse onu çeksin istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TORPİDOYA UZANDI”
Olay günü canlandırılan keşifte mahkeme heyetine tekrar anlatan H.K, “Diğer sürücü ile tartıştığımız esnada bana küfür ve hakaretler etti, daha sonra kendisini küfür etmemesi üzerine uyarınca, tartıştığım kişi torpidoya doğru uzanarak bana doğru silah çekti. Bende çiftçilikle uğraştığımdan dolayı şahsi aracımda bulundurduğum tüfeğimi kendimi korumak için araçtan çıkardım. Ancak olayın rehavetiyle ve sinir haliyle kaç kere ateş ettiğimi bilmiyorum. Pişmanım. Olay esnasında saçmalarla yaralanan insanlardan da özür diliyorum “. şeklinde konuştu.

Olayın akıbeti, mahkeme sonucunun ardından belli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL