Siyaset

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL’DAN NGC’YE ZİYARET

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL’DAN NGC’YE ZİYARET

NAZLI ALTINAYAR-Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni hizmet binasında ziyaret etti. Burada açıklamalar yapan Başkan Uysal, konuşmasında iktidarın yaptıklarını eleştirdi.

Nazilli Belediye tarafından yapılan Süleyman Demirel Parkı açılışına katılmak için Nazilli’ye gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal açılış öncesi ilk olarak Nazili Gazeteciler Cemiyetini ziyarette bulundu. NGC Başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğindeki ziyarete Genel Başkan Uysal’ın yanı sıra DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, DP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Uysal, partililer ve gazeteciler katıldı.
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Nazilli Gazeteciler Cemiyetine yeni açılan hizmet binasından dolayı hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kendilerini ağırladıkları NGC Başkanı Ümit Özmen ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

“TÜRKİYE’DE SİSTEMATİK BİR ÇÖKÜŞ YAŞANIYOR”
Genel Başkan Uysal, gündem hakkında yaptığı açıklamalarında seçim sürecinin başladığı tarihi bir eşikte olunduğunu ifade ederek, “Artık gongun vurulduğu, belki de Türkiye’nin en son sınavı ile karşı karşıya kalacağı seçim sürecinin başladığı tarihi bir eşikteyiz. Ya tarihi yürüyüşüne devam edecek ya da bazı krizleri daha da derinleşerek öbür tarafta da yaşamaya devam edecek. Demokrat Parti olarak dünden bugüne taşıdığımız iddiayı yeniden millet önünde kuvvetli bir sese dönüştürmek için mücadele ediyoruz. Bu süreç içerisinde demokrasinin layıkıyla işlememesi dolayısıyla, problemlerimizi layıkıyla aktaramamış olmamız nedeniyle maalesef bedelini 84 milyon yurttaşımızın ödediğini de görüyoruz. Türkiye’de sistematik bir çöküş yaşanıyor, her sahada görüyoruz. İktidar milletvekilleri de sıkıntıları sayın Erdoğan’a iletmiş. Derinleşmiş krizi bugünde Ukrayna’nın işgali ile nasıl bu topraklarda yaşandığını görüyoruz.”

“KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ MİLLETE DAYATMAK İÇİN ÖZEL BİR ÇABA İÇERİSİNDE”
Türkiye’nin bu yaşanan krizden yeniden üreten, üretmekle de kalmayan dünyadan bu ülkenin zenginliğini arttıracak, refah transfer edecek, bir ekonomik anlayışla beraber, devletin etkin süreçler içerisinde belirleyici olacağı bir siyasi akılla buluşmasıyla olacağını dile getiren Uysal, “Türkiye’nin büyüklüğüne denk bir siyasi programda buluşması için var gücümüzle de önümüzdeki süreçte çalışacağız. Bugün geldiğimiz noktada maalesef millete yaslanarak gelenlerin devletin gücü ile beraber kendi düşüncelerini millete dayatmak için özel bir çaba içerisinde olduğunu görüyoruz. Türkiye bir tarafta Millet İttifakta bir tarafta Cumhur İttifakı, zaman zaman ortaya koyduğumuz Cumhuriyetimizin değerleri ve demokrasimizin değerleri ile beraber, milli ve manevi değerlerimizi merkeze alan bir anlayışla sürdürdüğümüz siyaseti bu noktada oçalara hapsolmuş siyaseti yeniden milletin gerçek gündemi üzerinden yapabilmek, vatandaşlarımızın meselelerini siyasetin içerisinde çözüm bulabilmek amacıyla bütün dikkatimizi bu alanlara yöneltiyoruz” dedi.

“HALA BİR MAZARET İÇİNDELER”
Genel Başkan Uysal açıklamalarının devamında, “Bugün bir kişinin iktidarını devam ettirebilmek için oluşturulmuş Cumhur ittifakına karşı 16 Nisan referandumundan itibaren bu gidişatın yanlış olduğunu Türkiye’nin daha büyük krizler içine düşeceğini o gün söyledik. Bugün geldiğimizde bunun sonuçlarını yaşıyoruz. Son kozlarını oynayan iktidar son yaptığı popülizmli işlerle seçim öncesi kaynak arttırıp, onların iradesini celbedebilmek düşüncesi içerisinde bulunan bir iktidar görüyoruz. Türk milleti sayın Erdoğan hiçbir iktidara vermediği kadar yetki vermiş, yetki yetmemiş güç istemiş, mutlak güç vermiş, o da yetmemiş dilimden dökülen kanun haline gelsin demiş onu da vermiş. O kadar şey vermiş ki hala bir mazeret üretme peşindeler. Bir 5 yıl daha yetki verseler Erdoğan’a 20 yılda yapamadığınız neyi yapacaksınız. Yanlış yapma haklarını milletin üzerinde denemeye hakkı olmadığını düşünüyoruz.”

Önümüzdeki dönemin işleyen demokrasi ve hukuk düzeni ile beraber bütün alanlardaki politikalarla buluştuğu takdirde, Türkiye’yi yeniden orta ölçekli güç olarak bulunduğumuz coğrafyada tekrara bir güç haline dönüştürebileceğimizi iddia ediyoruz diyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Önümüzdeki seçimler bu açıdan çok önemli. Bugün TBMM’de Cumhur ittifakı tarafından getirilmiş bir seçim yasası var. Türk milletinin talepleri daha fazla işleyen bir demokrasi anlayışıyla değil, iktidar ve ortağının küçük siyasi önceliklirinin merkeze alan bir takım mühendisliklerle bir düzenleme yapma ihtiyaçları olduklarını görüyoruz. Ama bunlar nafile çabalardır. Bir kez daha sizin huzurunuzda ifade etmek isterim ki 6 siyasi partinin birlikteliğiyle ifade ettiğimiz çerçevede demokrasiyi, hukuku, laikliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milletin beraberliğini şemsiye olarak gören anlayış içerisinde şahsi ihtirazlara kapılmadan toplumsal muhalefetin, milletimizin beklentilerini yerine getirmek adına kararlılıkla bu mücadeleyi sürdüreceğimizi ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, ziyaretinden dolayı Genel Başkan Gültekin Uysal’a teşekkür etti. Özmen, ardından Nazilli’ye özgü ürünlerden oluşan Uzun Yaşam Sepetini Başkan Uysal’a hediye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL