Yerel

İYİ PARTİ NAZİLLİ’DEN 8 MART ETKİNLİĞİ

İYİ PARTİ NAZİLLİ’DEN 8 MART ETKİNLİĞİ

NAZLI ALTINAYAR-İYİ Parti Nazilli Kadın Kolları, Hangar Kafe Restoranda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz ve Kadın Politikaları Başkanı Seval Koşar, yönetimi ile çok sayıda kadın katıldı.
Kahvaltı etkinliğine katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, açılış konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle başlayarak, “Kadınların bu en özel gününde en güzel sözü Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk söylemiş; “Yeryüzünde her ne varsa kadının eseridir” demiş. Gerçekten tam manasıyla tanımlanmış bir söz. Bizi bugünlere getirdiğiniz için, ülkemizi, hemşerilerimizi vatandaşlarımızı bu noktaya getirdiğiniz için her şey için ayrı ayrı minnet borçluyuz sağ olun, var olun. İnşallah hep birlikte oluruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun” dedi.

‘DÜNYA KADINLARIN ELİNDE GÜÇLENECEK’
Kadınlar Günü nedeniyle kahvaltıya katılan bütün kadınlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi ‘Dünya kadınların elinde güçlenecek.’ Çok doğru bir söz. Güçlü, eşit kadınlar ve ülkemizin bütün anneleri başta olmak üzere bütün annelerimizin Kadınlar Günü kutlu olsun. Herkesi sevgi saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

‘HAYATTAN KOPARILMIŞ BÜTÜN KADINLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUM’
Tüm zorluklara her zaman göğüs germiş fedakar kadınların yaşam boyunca verdikleri mücadelenin büyük bir saygıyı hakkettiğini ifade eden İYİ Parti Nazilli Kadın Politikaları Başkanı Seval Koşar ise, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü ülkemizde ve tüm dünyada tüm zorluklara her zaman göğüs germiş fedakar kadınların emekleri ve yaşam boyunca verdikleri mücadele büyük bir saygıyı hak etmiştir. Anadolu’da Kurtuluş Savaşından bu yana bu ülkenin temel taşı olan kadınlarımız ve annelerimiz her türlü mücadelenin önünde olmuş ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır. Bugün burada söylemek istiyorum ki kadın eşi ve çocukları için toplumda yön bulmayı sağlayan en büyük unsurdur. Bu yüzdendir ki sabır ve sevgileri hiç tükenmeden devam etmektedir. Fakat herkesin bilmesi gerekir ki kadın ve erkek bir elmanın yarısı ve eşit parçalarıdır. Üzülerek ve yüksek sesle söylemek isterim ki kadın cinayetleri durdurulmalı ve önüne geçilmelidir. Burada hayattan koparılmış bütün kadınlarımızı rahmetle anıyorum. Toplumda eşitlik ilkesi devam ettiği sürece kadınlarımızın neler yapabileceği aşikardır. Tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL