Güncel

FU-‘ARSIZLAR’DAN YEREL BASINA SAYGISIZLIK

FU-‘ARSIZLAR’DAN YEREL BASINA SAYGISIZLIK

NAZLI ALTINAYAR- Nazilli’de günlerdir hummalı bir şekilde hazırlanan Elit Fuarcılık’ın Tarım Fuarı’na yerel basının davet edilmemesine gazeteciler tepki gösterdi. Nazilli Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Ümit Özmen, fuara katılmayarak protesto etme çağrısında bulundu.
Özmen, kendilerine hiçbir yerden davet gelmediğini söyleyerek, “Elit Fuarcılık tarafından bugün Şirinevler Kapalı Pazaryeri’nde saat 14.00’de yapılacak olan Tarım Fuarı’na hiçbir yerden davet gelmedi. Hem Cemiyetimize hem de gazetelerimize. Firma daha önce de belirttiğim gibi Nazilli’de hiçbir yerel gazete ile çalışmamayı tercih etti. Sadece İhlas Haber Ajansı ile görüşerek onlar aracılığıyla haberi servis etmeyi tercih etmiş” dedi.

“GAZETECİ OLARAK KATILMAYALIM”
Fuar açılışının öncesinde de Elit Fuarcılık’ın mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda da yerel basına karşı benzer tutum sergilediğini kaydeden Özmen, “Ayrıca geçtiğimiz hafta Kaymakam, Belediye Başkanı, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya biz basın mensuplarını da davet etmediği gibi bugüne kadar ne cemiyetimiz ne de gazeteleri fuara davet etmişlerdir. Bizler de bence bu fuara gazeteci olarak katılmayalım. Şehrimizin tanıtımı için elbette varız ama özel bir firmanın şehrimiz üzerinden para kazandığı organizasyona gazeteci olarak katılmayalım, fotoğraf çekimi sırasında sırtımızı dönüp fotoğraflamayalım, varsa organizasyonun eksiklerini, başarısız kısımlarını dile getirelim. Bizleri ajans üzerinden haber servis ederek, yok sayamayacaklarını anlamalarını sağlayalım” şeklinde konuştu.

FUAR KARGAŞAYLA BAŞLADI
Ayrıca, Nazilli’de tarımsal ürünler ve ekipmanları tanıtmak amacıyla düzenlenen 4. Tarım Hayvancılık Fuarı kargaşayla başladı. Sabah saatlerinde açılan fuarın ilk gününde yaşanan yer tartışması tepkilere neden oldu. İki işletmeci arasında yaşanan yer krizi tartışmaya dönüştü.

Fuar yetkilileri, bir işletmecinin tezgahını kaldırmasını isteyince tansiyon iyice arttı. İhbar üzerine bölgeye polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Tartışmanın ardından iki tezgahında önleri tahta panellerle kapatılarak girişte görülmemeleri sağlandı. İki işletmeci de fuar yetkililerine tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL