Güncel

CHP’liler Nazillili çiftçilerin sorunlarını dinledi

CHP’liler Nazillili çiftçilerin sorunlarını dinledi

 

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır , CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin , CHP Meclis Üyesi Mert Öreroğlu, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Meclis üyeleri ile birlikte Nazilli ovasındaki sorunları çiftcilerin yanına ziyaret ederek onlardan dinledi.
Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,
“Bu sene kuraklık ile karşı karşıya olan çiftçilerimiz ekonomik sıkıntının yanında doğru planlanamayan sulama politkasının sıkıntılarıyla da boğuşmaktadır. 3 yıl önce kayyum yönetimlere devredilen sulama birliklerininin kuraklıkla beraber herhangi bir tedbir almaması , birliklerin banka hesaplarının çiftcinin parasıyla dolu olmasına rağmen artezyen ve sondaj çalışmaları yapılmayarak çiftçiye zulüm etmişlerdir. Kendi imkanlarıyla bugün de gördüğümüz gibi çiftçi sondaj çakmaya çalışmaktadır.
Ayrıca ortalama 100 metreden su çıkan ovada bir sondaj kuyusunun maliyeti 45-50 bin TL’yi bulmaktadır. Bu zor şartlarda ekmeğini çıkartmaya çalışan çiftçinin üzerine bir de sulama maliyetleri binmektedir. Geçen sene dönüm başına 60 TL olan su parası bu yıl sadece iki sefer sulama ile sınırlandırılmasına ve çiftçiye yeterli su verilememesine rağmen artırılarak alınmaktadır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu bedelin bu sene alınmamasını sususzluğun doğal afet kabul edilmesini talep ediyoruz. Devlet böyle zamanlarda üreticinin yanında olmalıdır. Üretici yalnız değildir. Nazilli ovası sahipsiz değildir. Bu sorun giderilinceye tüm çiftçilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Heyet daha sonra sondaj çalışması yapan çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL