Ekonomi

Şehir Tabelalarından Nüfus Bilgisi Kaldırıldı!

Şehir Tabelalarından Nüfus Bilgisi Kaldırıldı!

Şehir tabelalarında nüfus ve rakım neden kaldırıldı? Merak konusu oldu. Artık şehirlerin sadece adı yer alacak. Konuyla ilgili açıklama Karayolları Genel Müdürülüğü’nden geldi.

Karayolları Genel Müdürlüğü 81 il, 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Peki, şehir tabelalarında nüfus ve rakım neden kaldırıldı?

ŞEHİR TABELALARINDA NÜFUS VE RAKIM NEDEN KALDIRILDI?

Karayolları Genel Müdürlüğü 81 il, 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Her yıl yenilenen nüfus bilgilerini tabelalar üzerinden değiştirerek yapılan büyük masrafı engellemek için düzenlenen uygulama kapsamında sadece şehir ve ilçe isimlerinin bırakılacağı kaydedildi.

Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) yer alan habere göre, tabelaların değiştirildiği kentlerden biri olan Eskişehir’de Ankara, Bursa ve Kütahya güzergahlarında bulunan 3 tabela da yeni düzenlemeye göre hazırlandı. Tabelada daha önce yer alan ‘Nüfusu: 872000 ve Rakım 788’ bilgileri kaldırıldı. Tabelada sadece ‘Eskişehir’ yazısı bırakıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL