Kültür-Sanat

Nazilli Belediyesini 3 Kardeş mi Yönetiyor?

Nazilli Belediyesini 3 Kardeş mi Yönetiyor?

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Eycelli Mahallesi Muhtarı İbrahim Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Nazilli Belediyesine adeta isyan etti.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın hizmetlerini daire müdürünün engellemeye çalıştığını iddia eden Muhtar Kılıç; “Nazilli Belediyesini babalarının çiftliği gibi kullanıyorlar” dedi.

Kasım ayı içerisinde Ses Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ümit Özmen’in sosyal medya hesabından paylaştığı, “Fen İşleri ve Plan Proje Müdürleri’nin tavır ve davranışları Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a zarar veriyor, özellikle de bir mahalle muhtarına ‘Sen kimsin lan beni arıyorsun’ deme cesareti buluyor” sözleri, Mahalle Muhtarı İbrahim Kılıç’ın açıklamasıyla gün yüzüne çıktı.

Gazeteci Özmen’in mahalle muhtarı ismi vermeden anlattığı olayın muhatabı olan Muhtar Kılıç, sosyal medya hesabından isim vermeden yaptığı paylaşım ile adeta Fen İşleri Müdürü Çağatay Çimen’i hedef gösterdi.

İlçede görev yapan muhtarların beğeni yağmuruna tuttuğu paylaşımda Muhtar Kılıç, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın yapmak istediği hizmetlerin Çağatay Çimen tarafından engellendiğini iddia ederek, “Nazilli Belediyesini babalarının çiftliği ve kendi aile şirketleri gibi yönetme arzusunu saklamayan malum kişiler hakkında derhal sayın Belediye Başkanımızın tasarruflarıyla soruşturma açılarak gereği yapılmalıdır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“NAZİLLİ BELEDİYESİNİ KENDİ AİLE ŞİRKETLERİ GİBİ YÖNETİYORLAR”

Eycelli Mahalle Muhtarı İbrahim Kılıç’ın vatandaşlar ve mahalle muhtarları tarafından büyük beğeni toplayan sitem dolu mesajında şu ifadeler yer aldı; “Çevresiyle 200 bin nüfus barındıran Nazilli’mizin Belediyesi şartsız şıksız o veya bu partinin değil, milletimizin seçtiği başkanımızın idaresinde, öz be öz Nazilli halkının malıdır. Belediye Başkanımızın gecesine gündüzüne katarak hepimiz için çalışmasına rağmen bazı atanmış ve bizim mülkiyetimiz olan Nazilli Belediyesinde maaşlı memur sıfatı taşıyan birtakım işgüzarlar ise kırsal mahallelere kendi egosu için hizmet (Acil ve hayati olanlar da dahil) etmemek için çabalıyor. Bir mahalle muhtarı olarak millet olarak mülk sahibi olduğumuz belediyemizin maaşlı memurunun, hizmet etsin diye atanmasına rağmen ısrarcı “Hizmetleri kasıtlı, kindar ve nefret dolu yaklaşımının da katma değer olduğu engelleme çabası” ne yazık ki 82 mahalle muhtarımızın yüzde 97’sinin tepkisine rağmen bugüne kadar durdurulamadı. Nazilli Belediyesini babalarının çiftliği ve kendi aile şirketleri gibi yönetme arzusunu saklamayan malum kişiler hakkında derhal sayın Belediye Başkanımızın tasarruflarıyla soruşturma açılarak gereği yapılmalıdır. Bu bir ültimatom değil haklı serzenişimdir. Milletin malına çökmüş kendi bekası ve egosu için kasıp kavuran, kendini kaf dağında gören sığ zihniyete gereğinin yapılmasını kararlılık ve inançla bekliyoruz.”

Nazilli’deki birçok mahalle muhtarının Fen İşleri Müdürü Çağatay Çimen’e tepkili olduğu ve aynı aileden 3 kişinin Nazilli Belediyesi’nde çalıştığı Çimen kardeşlerin, Millet İttifakı Üyeleri CHP ve İYİ Partililer ile Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri başta olmak üzere vatandaşlar ve müteahhitler tarafından büyük eleştiri aldığı öne sürüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL