Yerel

Nazilli’de yaşanan köpek sorunu büyüyor!

Nazilli’de yaşanan köpek sorunu büyüyor!

NAZLI ALTINAYAR- Nazilli’de son günlerde yaşanan sokak köpeği krizi gün geçtikçe şiddetini arttırıyor. Kentte belirli bir kesim başıboş ve sürü halinde dolaşan sokak köpeklerini büyük sorun haline getirirken, diğer kesim ise sessiz canların hiçbir zararının bulunmadığını dile getiriyor.

İddiaya göre ilin batı kesimlerinden kamyonet içerisinde getirilen yüzlerce sokak köpeği, Nazilli’nin yüksek kesimlerine bırakılarak kaderine terk ediliyor. Yüzlerce köpek yemek bulmak için şehir merkezine kadar inerek yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.

Öte yandan barınak ve veteriner sorunu yaşayan Nazilli Belediyesi, yetersiz imkanlarından dolayı yalnızca sınırlı sayıda canı tedavi ettirebiliyor. Yine ilçede yaşayan birkaç hayvansever ve dernekler ise bazı canları kendi imkanlarıyla tedavi ettiriyor.

Son günlerde hiçbir şeyden habersiz siyasete kurban giden sokak canlarının akıbetinin ne olacağı akıllarda soru işareti bırakırken, yaşanan kriz ile ilgili belediye, halk ve hayvansever derneklerinin ortak bir çözüm yolu bulup bulamayacağı ise merak konusu oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL