Yerel

Nazilli’nin Gururu!

Nazilli’nin Gururu!

Nazilli Lisesi öğrencisi Burcu İldem Gerçekden Meksika’da katıldığı Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda 2 madalya kazandı. Gerçekden aldığı madalya ile hem tüm Türkiye’nin hem de Aydın’ın gururu oldu.

Kızlar 71 kiloda Nazilli Lisesi öğrencisi Burcu İldem Gerçekden Meksika’da yapılan Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’na katıldı. Koparma dalında 91 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyaya hak kazanan Gerçekden, toplamda ise 194 kiloluk derecesiyle bronz madalya kazandı. Burcu İldem Gerçekden bu başarısı ile herkesi gururlandırdı. Başarılı sporcu madalyasını alırken Türk Bayrağını gururla dalgalandırdı.

“BİZLERİ GURURLANDIRDI”
Öğrencilerinin tüm Türkiye’yi gururlandırdığını ifade eden Nazilli Lisesi Müdürü Hakan Akarı, “Meksika’da yapılan Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda kızlar 71 kiloda yarışan Nazilli Lisesi öğrencimiz Burcu İldem Gerçekden koparmada 91 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya, toplamda da 194 kiloluk derecesiyle bronz madalya kazandı. Öğrencimize, ailesine ve antrenörlerine Şanlı Türk Bayrak’ını dalgalandırdığı ve bizleri gururlandırdıkları için teşekkür eder, öğrencimize bundan sonraki spor hayatında başarılar dileriz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL