Yerel

Uğur Okullarından Anlamlı Etkinlik

Uğur Okullarından Anlamlı Etkinlik

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hizmet veren Uğur Okulları öğrencileri ve Nazilli’deki gençler için bünyesinde düzenlediği 19 Mayıs Gençlik Festivali kapsamında Necati ve Saykolar grubunu sahneye çıkartacak. Festival kapsamında birçok etkinlik düzenleyen Uğur Okulları festivalden elde edilen geliri İzmir’de doğuştan kulak ve kulak kanalları olmayan Alperen bebeğe ve Aydın’da Sma hastası olan Alparslan bebeğin tedavileri için bağışlayacak.

Festival hakkında bilgi veren Özel Nazilli Uğur Fen ve Anadolu Lisesi Müdiresi Nihal Sarıyıldız, “Özel Nazilli Uğur Fen ve Anadolu Lisesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı doğrultusunda 12 Mayıs Perşembe Günü Uğur Gençlik Festivali düzenliyoruz.

Eğitimin sadece akademik başarı ile değil spor, müzik ve sanatla birlikte daha ileriye gideceği inancına sahip olan Özel Nazilli Uğur Okulları olarak bu festivalde Nazilli geneli okullardan 100’den fazla öğrencinin katılımcı ile streetball, voleybol, masa tenisi yarışmaları ile hem bireysel hem de 3-4 kişilik grupların yarışacağı Müzik ve ses yarışmaları yapacağız.

Bu yarışmalarda dereceye girecek olan öğrenciler ise eğitim bursu ile ödüllendirilecek.
Pandemi sonrasında moral ve motivasyona ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde de hem öğrencilerin hemde tüm Nazilli halkının katılımı ile festivalimiz kapsamında Necati ve Saykolar konseri gerçekleştireceğiz.

Bu konserle amacımız İzmir’de doğuştan kulak ve kulak kanalları olmayan Alperen bebeğe ve Aydın’da Sma hastası olan Alparslan bebeğe tedavileri için gerekli olan yardımın toplanması için hayırsever bağışçılara ulaşmak ve yapılacak yardımlara destek olmak.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL