Yerel

Nazilli’de Mehmet Akifli Öğrencilerden Kan Bağışı

Nazilli’de Mehmet Akifli Öğrencilerden Kan Bağışı

Aydın’ın Nazilli ilçe merkezindeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri, velileri ve öğretmenleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Okul Müdürü Ayşe İdikut ve öğrenciler öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyasına diğer okulların müdürleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler destek verdi.

Gönüllü bağışçı karşılığında bir günlük devamsızlığı sosyal aktivite şeklinde silinecek olması nedeniyle öğrencilerin canla başla gönüllü bulmaya çalışması ise renkli anlara neden oldu.

Kampanya ile ilgili açıklama yapan ve vatandaşları bağış yapmaya davet eden Okul Müdürü Ayşe İdikut, “Okulumuzda 6 Mayıs günü yapmış olduğumuz Kızılay Kan Bağışı Kampanyasında okulumuz öğrencilerini kan bağışı konusunda bilinçlendirmek amacıyla hem kendilerini kan vermeye teşvik ettik hem de kan veremeyecek öğrencilerin bu faaliyet kapsamında bir devamsızlık gününü sosyal faaliyet kapsamına alacağımızı belirttik ve bu sayede çocuklarımız hem bilinçlendi hem de devamsızlık konusuna fayda sağlamış oldu.

Kampanyanın düzenlenmesinde yardımcı olan Aydın Kızılay Kan Merkezi Sorumlusu Ali Yalçınkaya’ya, gerek bağış öncesi eğitim sunumu gerek bağış günündeki yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Bu süreçte yanımızda olan öğretmen, öğrenci veli ve diğer eğitim kurumu müdürlerine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL