Genel

“YSK erken seçime hazırlanıyor“ iddiası

“YSK erken seçime hazırlanıyor“ iddiası

AK Partili yetkililerin Yüksek Seçim Kurulu’na olası bir seçime yönelik hazırlıklarını sorduğu, karşılığında ise en erken 60 gün sonra olması şartıyla seçime hazır olabilecekleri şeklinde cevap aldığı ileri sürüldü.

Erken seçim iddiaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Muhalefetin ısrarlı çağrılarına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur İttifakı’ndan Devlet Bey bu işin Haziran 2023’te olacağını söylüyor. Ben Haziran 2023’te olacağını söylüyorum. Defalarca söylememize rağmen hala erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Bak Bay Kemal, noktalı virgül değil ha, nokta koyuyorum” demişti.

Ancak bugün ortaya atılan AK Parti’nin YSK’ya olası bir seçime hazır olup olmadığını sorduğu yönündeki iddia kulisleri yeniden hareketlendirdi. İddianın devamında YSK’dan da AK Parti’den gelen bu soruya 60 günden az olmamak kaydıyla seçime hazır olabilecekleri cevabının verildiği öne sürüldü.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre; İktidarın bilgi istediği YSK, olası bir erken seçime karşı kollarını sıvadı. YSK, seçimden önce 160-180 milyon oy pusulası ve zarfın yanı sıra kabin tedarikini yapacak. YSK’nın eksiklikler için ihaleye çıkması ya da doğrudan alım yapması gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL