Genel

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Hizmet Binası Görkemli Bir Törenle Açıldı!

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Hizmet Binası Görkemli Bir Törenle Açıldı!

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti hizmet binası geniş katılımın olduğu törenle açıldı. Açılış siyaset, spor ve iş dünyasını bir araya getirdi.
Nazilli’de 1993 yılında kurulduğu günden bu yana 28 yıldır aralıksız hizmet veren Nazilli Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasına kavuştu. Nazilli Altıntaş Mahallesi Halam Mantı üst katında düzenlenen açılışa AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Barış Altıntaş, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, Demokrat Parti İlçe Başkanı Mustafa Uysal, BBP İlçe Başkanı Bülent Eser, DEVA Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yaşar Öztekin, Memleket Partisi İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, NTO Başkanı Nuri Arslan, STK temsilcileri, iş insanları ve gazeteciler katıldı.
Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapılan olağan genel kurulun ardından saat 14.30’da NGC hizmet binasının açılışına geçildi. İmamı hatip Bilal Ekinci’nin duasının ardından protokol ve beraberindekilerinin katılımıyla yapılan açılış töreninde kurdela kesiminin ardından NGC hizmet binası açılmış oldu. Protokol üyeleri daha sonra hizmet binasını gezerek NGC Başkanı Ümit Özmen’den bilgi aldı.
“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Başkan Ümit Özmen açılışta yaptığı konuşmada Kurulduğu 1993 yılından bu yana Nazilli’de hizmet eden gazetecileri bir çatı altında toplayan ve 28 yıldır faaliyetlerini sürdüren Nazilli Gazeteciler Cemiyetimizin hizmet binası açılışı için bugün burada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Nazilli Gazeteciler Cemiyeti olarak bugün yaptığımız Genel Kurul ile yeniden 3 yıllığına bu göreve seçilmiş bulunmaktayım. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Nazilli ve sorumluluk alanında bulunan Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinde bu mesleği hakkı ile icra eden tüm basın çalışanlarının haklarını ve menfaatlerini koruyup gözetmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
“GÜZEL BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK”
Başkan Özmen konuşmasının devamında, “İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği bir dönemde iletişim ağlarını iyi kullanarak doğru haberi verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeyen zamana karşı stresli ortamlarda haberini halka ulaştırmak için gayret içerisinde olan meslektaşlarımı sizlerin önünde tekrar yürekten kutluyorum. Basın mensuplarının, bugün içinde bulunduğu zor koşulları hepimiz biliyor, bizzat yaşıyoruz. Zor çalışma koşullarından ekonomik sıkıntılardan özgürlüklere kadar geniş bir yelpazede yer alan bu sorunları, dayanışma içinde çözme kararlılığındayız. Bugün sizlere bu sorunlardan bahsetmek de istemiyorum, çünkü bunları onlarca kez anlattık, mücadelesini de sürdürüyoruz. Bugün nasipse güzel bir çalışmaya imza attık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL