Genel

Nazilli’de tehlike saçan okul duvarı! Veliler tedirgin…

Nazilli’de tehlike saçan okul duvarı! Veliler tedirgin…

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yıkım kararı olmasına rağmen henüz bir yıkımın gerçekleşmediği Nazilli Lisesi’nin dibinde bulunan Fen Lisesi bahçe duvarındaki tehlike öğrenci ve velileri huzursuz etmeye devam ediyor.

Nazilli Fen Lisesi’nin bahçe ile yol arasındaki bağlantısını kesen duvarların, bakımsızlık ve kaymalardan dolayı kaldırıma doğru eğrilmesi çevre okullarda öğrenim gören öğrencilerle velilerini tedirgin ediyor.

Daha önceki yıllarda da bir çok öğrencinin aynı duvarın yıkılması sonucu altında kalarak yaralanması ve canını kaybetmesi sonrası herhangi bir önlem alınmayan Fen Lisesi duvarlarındaki eğrilik gözle görünür şekilde olmasına karşılık yetkililerin herhangi bir yaptırımda bulunmaması veliler tarafından tepkiyle karşılandı.

ANA OKULU ve ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ O KALDIRIMI KULLANIYOR

Fen Lisesi’nin hemen baş ucunda bulunan bir anaokulu ve orta okulu öğrencilerinin duvarların bulunduğu kısımdaki kaldırımı kullanarak geçmek zorunda kaldıklarını dile getiren bir veli; “Bu duvar senelerdir böyle, daha önce de zaten bir çok öğrencinin üzerine yıkıldı. Artık yıldık, okulu yıkma kararı verdiler ama ne gelen var ne giden. İlla bir öğrencinin ölmesi ya da yaralanması mı gerekiyor? Çocuklarımızın ve bizim canı tehlikede. Ben yetkililerden bu duvar hakkında acilen çözüm bulmalarını istiyorum” dedi.

Öte yandan duvarlardaki eğriliğin ağaç köklerinin duvar diplerine doğru ilerlemesinden dolayı olduğu iddia edildi.

Umut Aldi / Nazilli ANLIK Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL