Genel

Nazilli’de ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ uygulaması!

Nazilli’de ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ uygulaması!
İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de emniyet kemeri uygulaması yapıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde aynı anda gerçekleştirilen “Bir Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında, Nazilli’de protokolün katılımıyla Asayiş Büro Amirliği önünde saat 15:30’da denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimde trafik ekipleri araçları durdurarak maske dağıtımı ve emniyet kemeri uyarıları yapıldı.
‘EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR!
Nazilli Asayiş Büro Amirliği önünde gerçekleşen denetime Nazilli İlçe Kaymakam Vekili Fehmi Sinan Niyazi, İlçe Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, Şoförler Odası Başkanı Seyfi Çalışkan ve trafik polis ekipleri katıldı. Denetim sonrasında açıklamada bulunan Kaymakam vekili Niyazi,”Malumunuz epeydir trafik kazalarını azalması ,kazalarda can ve mal kaybının en aza indirilmesi için, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde kampanyalar düzenleniyor. Bunlardan bir tanesi de ‘Bir Hareketine Bakar’ uygulaması oldu. Emniyet kemeri, yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 oranında azaltıyor. Güvenli bir trafik için emniyet kemerlerimizi mutlaka takmamız lazım. Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız ve oda başkanımızla uygulamaya bizzat katılarak halkımıza temas ettik. Memnuniyetle gördük ki, giderek artan oranda emniyet kemerlerimizi takıyoruz. Bunun istinasız bir hareket bakar. Hayatla ölüm arasındaki emniyet kemerlerimizi takmayı ihmal etmemiz gerektiğini tekrar tekrar söylemek gerek” dedi.
Umut Aldi / Nazilli ANLIK Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL