Kültür-Sanat Magazin

Hollandalı ünlü aşçı ilk kez Yenipazar Pidesi yaptı

Hollandalı ünlü aşçı ilk kez Yenipazar Pidesi yaptı

Hollanda’nın ünlü aşçılarından Job Pattinasarany, Aydın’ın Yenipazar ilçesini ziyaret ederek pide yaptı. İlk kez pide yapan Aşçı Job, Nuri Usta’dan tam not aldı.
24 Kitchen kanalında Wat Eten We Vandaag? (Bugün ne yiyoruz?) programını sunan Hollandalı ünlü aşçı Job Pattinasarany, arkadaşları ile birlikte Aydın’ın Yenipazar ilçesini ziyaret etti. Pidesiyle ünlü Yenipazar’da, Arzu Pide Sahibi Nuri Ernur ile fırına geçen aşçı Job, hayatında ilk kez pide yaptı. Yaptığı pideleri tadan Nuri Usta ve Belediye Başkanı Yüsran Erden, Hollandalı aşçıya tam not verdiler.
Job’un arkadaşlarının Yenipazar Belediye Meclis Üyesi İlknur Karaduman’ın akrabaları olması vesilesiyle ilçeyi ziyaret ettiğini belirten Job, “Bana burada pide yapma imkanını tanıdığınız ve misafirliğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, “Job, ilk kez pide yapmasına rağmen oldukça lezzetli pideler yaptı. Yenipazar’ın bir gastronomi şehri olması ve Uluslararası Cittaslow ağına üye bir ilçe olması da Job’u heyecanlandırdı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL