Genel

Başkan Dokumacı, “Nazilli’ye turizm yatırımları yapılmalı”

Başkan Dokumacı, “Nazilli’ye turizm yatırımları yapılmalı”

Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Yaşar Dokumacı yayınladığı basın açıklamasında, parti olarak ilçedeki sorunlara yönelik çözüm üretmeye devam ettiklerini belirterek, Nazilli’nin 40 vilayetten büyük olmasına rağmen turizm alanında hak ettiği yerin çok altında kaldığına vurguladı.

“Nazilli yoldan görülüp geçilen bir şehir olmaktan kurtulmalı”

Nazilli’nin, sadece kırmızı ışıklarda durulan bir güzergah yolu durumunda bırakıldığına dikkat çeken Dokumacı, “Nazilli’miz coğrafi ve tarihi olarak çok önemli bir konumda yer almaktadır. Şehrimizde bırakın büyük ve güzel bir oteli, turistlerin durup dinlenebileceği bir yer dahi yoktur.

Her gün yüzlerce tur otobüslerinin ve binlerce aracın geçtiği Nazilli, sadece kırmızı ışıklarda durulan bir güzergah yolu durumundadır. Hiçbir turistin durabileceği, dinlenebileceği ve yemek yiyebileceği büyük ve donanımlı bir tesis yoktur. Nazilli sadece yoldan görülen ve geçilen bir şehir olmaktan kurtulmalıdır.

Kara yolu kenarı adeta terkedilmiş haldedir. Sıcak bir iklime sahip Nazilli’de yerli ve yabancı turistlerin gelip dinlenebileceği, yüzebileceği, termal sularda sağlık bulabileceği bir otel bulunmamaktadır” diye konuştu.

“Kazanan Nazilli’miz olsun diyoruz”

Yetkililerin kendilerine kulak vermelerini isteyen Dokumacı şöyle konuştu:

“Esnafımızı, çiftçimizi ve tüccarlarımızı çok rahatlatacak olan bu projelerimize destek verilmesi gerekir. Biz Büyük Birlik Partisi olarak yeni binamızda bu konuları vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. İmkan bulursak yerine getireceğiz. Bütün projelerimiz hazır. Nazilli’ye 350 yatak kapasiteli Hizmet içi Eğitim Enstitüsü ve Öğretmenevi kazandıracağız. Nazilli’nin Kuyucak tarafı doğu girişine tam donanımlı havuz ve restoranı olan bir otel yapılmasını sağlayacağız.

Ayrıca İsabeyli tarafı yol üzerinde modern ve büyük bir kapalı spor salonu yaptıracağız. En az 2 bin 500 kişiye istihdam olacak bu projelerimize sayın yetkililerimiz kulak versin kazanan Nazilli’miz olsun diyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL