Güncel

NAMDER VE NAZİLLİ BELEDİYESİ ARASINDA BÜYÜK SÖZLEŞME

NAMDER VE NAZİLLİ BELEDİYESİ ARASINDA BÜYÜK SÖZLEŞME

Nazilli Belediyesi ile 4K Uluslararası Belgelendirme İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. arasında mesleki yeterlilik hizmetleri ile ilgili imzalanan protokol kapsamında başta inşaat sektörü olmak üzere az ve çok tehlikeli iş yerlerinde çalışanları da kapsayan mesleki yeterlilik eğitimi verilecektir.

Nazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER) arasında protokol imzalandı.
Protokol kapsamında; Müteahhitler Derneği üyesi olarak çalışmalarını sürdüren firmaların sahada çalıştırdıkları personellerine zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne erişimleri sağlanarak sınav ve belgelendirme hizmeti sunulacak.

Mesleki Yeterlilik Belgesi edinecek adaylarda, ilçe sınırları içerisinde ikamet etmek, sınav öncesi verilecek eğitim programına katılmak gibi şartlar aranacak.
Adaylar, ahşap kalıpçı, betonarme demircisi, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, sınavı ve çelik kaynakçısı gibi alanlarda başvuru yapabilecek.

İlçe genelinde verilecek olan eğitimle kentin gelişmesi ve kalkınması adına önemli bir adım atılmış olacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Nazilli’yi birlikte yönetmenin kıvancını yaşıyoruz. Ben bütün mesai arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Süreci daha önce başlattığımızda kendi personelimize yönelik bir çalışma yapmıştık. Ancak sektörlerde yaşanan değişimlere baktığımızda hemşehrilerimizin mal ve can güvenlikleri bizler için büyük bir önem arz ediyor. Bunun da sağlanması noktasında arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptılar. En çok iş kazası yaşanan inşaat sektöründe çalışan hemşehrilerimizin bilinçlenmesi, yetkin kılınması ve belgelerinin olması büyük önem taşıyor. Alacak oldukları bu belgelerle Avrupa’daki ülkelerin tamamında meslek sahibi olmaları da mümkün. Vatandaşlarımızın kazancının yükseltilmesi, ufkunun genişlemesi noktasında güzel bir çalışma olacak. İmzaladığımız protokolle belediye personelimizin yanı sıra kentimizde yaşayan hemşehrilerimize de güzel bir faaliyet sağlamış olacağız. Bu noktada bize yetki ve imkan verdiği için bakanlığımıza ve ilgili müdürlüklerimize de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL