Yerel

Nazilli’de Koronavirüs’le Mücadelede Yeni Dönem

Nazilli’de Koronavirüs’le Mücadelede Yeni Dönem

Nazilli Belediyesi sokağa çıkma kısıtlaması esnasında kamuya açık tüm alanları, caddeleri, meydanları, parkları, pazar yerlerini ve atmleri dönüşümlü olarak dezenfekte ediyor.

Aydın Valili İl Umumi Hıfzısıhha Kurul’u 18.11.2020 tarihli 123 nolu Kararı neticesinde alınan koronavirüs yeni tedbirlerine ek olarak tüm ortak alanlar özenle virüsten arındırılıyor.

Virüs bilindiği üzere bakır yüzeylerde dört saat, mukavva yüzeylerde 24 saat, plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerde ise 72 saate kadar canlı kalabiliyor.

Bu nedenle kısıtlamalar esnasında ve dönüşümlü olarak ortak alanların dezenfektesinde yeni tedbirler alan Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri; ana arterleri, caddeleri, bulvarları, pazar yerlerini, nüfus yoğun olan Uzun Çarşı, Belediye Meydanı, İstasyon Meydanı vb. tüm alanları özel olarak geliştirilen koronavirüs karşıtı dezenfektan ile temizliyor.

Başkan Özcan koronavirüsle mücadelede ekip sayılarını artırdıklarını belirterek, kamuya açık alanlarda mutlaka en az 1 metre sosyal mesafe kuralına riayet edilmesinin önemini vurguladı. Özcan: “Korona illeti ile ilgili en yüksek kayıpların yaşandığı dönemdeyiz. Lütfen kişisel izolasyona önem verelim. Kamuya açık alanlarda tedbirlerimizi artırdık. Kısıtlama zamanlarında ve her daim 444 1 391 nolu Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL