Genel Yerel

AYDIN JANDARMASINDAN TARİHİ ESER OPERASYONU

AYDIN JANDARMASINDAN TARİHİ ESER OPERASYONU

Aydın İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda biri uzman çavuş, 6 kişi yakalandı.
Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçunu işleyerek Aydın ve İzmir illerinde çeşitli olaylara karışan şahıslar Aydın İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü
Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçunu Aydın merkezli İzmir illerinde teşekkül halinde organize işleyen şahısları takibe alan, Aydın İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı olarak operasyon düğmesine bastı.
Yapılan eş zamanlı operasyonda İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında Uzman Çavuş olarak görevli Ö.Ö.’ün de aralarında bulunduğu İ.E.Ç, H.Y.T, B.Ö ve M.Ç ikametlerinde gözaltına alındı.
Şahısların evlerinde yapılan aramada 2 adet dedektör, 3 adet Kırısün marka el telsizi, 4 adet telsiz bataryası, 1 adet tarifi eser olduğu değerlendirilen kılıç, 1 adet 7.65 mm tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 175 adet tarihi eser obje ve sikkeler, 1 adet Tarihi eser işaret ve sembolleri yazılı kitap ve 6 adet cep telefonu ele geçirildi.
Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL