Genel Yerel

YAŞANAN TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ ŞİMDİ ORGANLARI BAŞKALARINA UMUT OLACAK

YAŞANAN TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ ŞİMDİ ORGANLARI BAŞKALARINA UMUT OLACAK

Nazilli’de geçtiğimiz hafta Beydağ-Nazilli yolu üzerinde gerçekleşen kazada Osman Başpınar idaresindeki motosiklet, karşı yönden gelen otomobil ile çarpıştı. Kazanın ardından yolda seyir halinde bulunan bir kamyonun altında kalan motosiklet sürücüsü Osman Başpınar, sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerinin yardımıyla çıkarıldı. Ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Başpınar, 1 haftadır süren yaşam mücadelesini kaybetti.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Nazilli’ye bağlı Bekirler Mahallesi’nde başlayan Başpınar’ın beyin ölümünün gerçekleşmesi başta ailesi olmak üzere yakınları ve sevenlerini hüzne boğdu. 24 yaşındaki Osman Başpınar’ın organları ailesi tarafından bağışlandı. Nazilli Devlet Hastanesinde Hastane yönetimi ve Organ Bağış Koordinatörlüğü tarafından adeta seferberlik ilan edildi. İlk olarak hastanın organ bağışına uygun olup olmadığının belirlenmesi için gerekli tüm tetkikler yapıldı. Yapılan tetkiklerin ardından organlarının bağışlanmasında ve alınmasında bir sakınca olmadığı görüldü.

BAŞPINAR 3 İLDE YAŞAYACAK

Antalya Akdeniz Üniversitesinden gelen ekip ilk olarak Osman Başpınar’ın kalbini aldı. Daha sonra İstanbul Acıbadem Hastanesinden gelen ekip gencin karaciğerini aldı. Son olarak Denizli Pamukkale Üniversitesi’nden gelen ekip de Başpınar’ın sağ ve sol böbreklerini aldılar.
Hastadan organların alınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk olarak hastadan alınan kalp polis eskort eşliğinde Aydın Çıldır hava alanına götürüldü. Hava alanında bekleyen uçak da acil kodu ile havalanarak çok kısa bir süre içerisinde Antalya’ya ulaştı. Aynı şekilde hastadan alınan karaciğer ve iki böbrekte ambulanslar ile hızlı bir şekilde hareket ederek Nazilli Devlet Hastanesi’nden ayrılarak İstanbul Acıbadem ve Denizli Pamukkale Üniversitesinde bulunan hastalara nakledilmek üzere hareket ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL