Genel Yerel

NAZİLLİ’DE KADERİNE TERK EDİLEN OKUL HIRSIZLARIN GELİR KAYNAĞI OLDU

NAZİLLİ’DE KADERİNE TERK EDİLEN OKUL HIRSIZLARIN GELİR KAYNAĞI OLDU

Nazilli’de yıllarca özel okul olarak kullanıldıktan sonra boşaltılan bina, hırsızların yuvası oldu.
Nazilli’ye bağlı Yeni Sanayi Mahallesi içerisinde uzun bir süre özel okul binası olarak kullanılanılan ve sözleşmesinin bitmesinin ardından atıl hale gelen Nazilli Sanayi Kooperatifine ait yapı, adeta hırsızların yuvası oldu.
Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hergün bir hırsız yakaladığı bina adeta kaderine terk edildi. İçerisinde bulunan tüm eşyaların hırsızlar tarafından çalındığı binada son olarak geçtiğimiz gece ekipler klima motorlarını çalmak isteyen bir hırsızlık şüphelesini suçüstü yakalayarak, gözaltına aldı.
Hırsızların adeta yuvası olan binanın son hali daha önce aynı kaderi paylaşan Nazilli Öğretmen Evi ve Sümer Polis Karakolunu hatırlattı.
Konuyla ilgili bilgi almak için ulaştığımız özel okul yetkilisi, kendilerine ait sözleşmenin 15 Temmuz 2023 tarihiyle sonlandığını ve artık kurumlarıyla bir bağlarının olmadığını iddia ederken, Nazilli Sanayi Kooperatifin’inin binayla hiçbir şekilde ilgilenmediğini belirtti.
Nazilli Sanayi Kooperatifin’in özel okulla imzalanan sözleşmesinin bittiği tarih itibariyle neredeyse hergün bina içerisinde yakalanan hırsızların, talan ettikleri yapıya maddi hasar da verdikleri ortaya çıktı.
Bina içerisinde bulunan klimaların motorlarıyla birlikte, cam çerçevelerin, çeşme musluklarının ve daha bir sürü maddi değeri bulunan materyallerin çalındığı binada hiçbir önlem olmaması dikkatlerden kaçmadı. Milyonlarca türk lirası değerinde bulunan binanın atıl halde hırsızların ekmek teknesi haline gelmesi tepki topladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL