Genel Güncel

Başkan Özcan’dan Alıcık’a ayar çekti!

Başkan Özcan’dan Alıcık’a ayar çekti!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyespor’un satışıyla ilgili kendisini hedef alan ve “Kulübü satarlarsa dünyada ve ahirette iki elim yakalarında olur” şeklinde  açıklama yapan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’a sert bir dille yanıt verdi. Özcan, “Mücahit hoca bu yüzden öldü. Basketbolcu çocuklar haklarını istediler adam dayanamadı, düştü ve öldü. Bunun vebalini ödesinler. Can borcunuz var can!” şeklinde konuştu.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, başkanlık makamında gazetecilere bazı basın açıklaması yaptı.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın “Kulübü sattırmam, eğer satarlarsa dünyada ve ahirette iki elim yakalarında olur”  çıkışına oldukça sinirlenen başkan Özcan, Nazilli Belediyespor’a verilecek parayla kente yatırım yapacağını belirterek, “Mücahit hoca bu yüzden öldü. Basketbolcu çocuklar haklarını istediler adam dayanamadı, düştü ve öldü. Bunun vebalini ödesinler. Can borcunuz var can!” dedi.

Özcan, 2022’de çıkan TBMM’nin Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonu Kanunu ile birlikte belediyelerin profesyonel takımlara ayni ve nakdi yardım yapamayacağını hatırlatarak, “Ben Nazilli Belediyesi olarak oraya para gönderemem. Oradaki herhangi bir ihtiyacın karşılanmasına katkı sağlayamam, bir kuruş aktaramam. Doğruya doğru, yanlışa yanlış dememiz lazım. Bu kanunla bir kaynağın Nazillispor’a gitmesi uygun değil. Yasa yapamazsın diyor. Yaparsanız, zimmet çıkar diyor” dedi.
Özcan, kulübün kullandığı tesis, saha, makine, personel, yeme içme, faturaların hiçbirisinin belediye ve belediyeye bağlı şirketlerden karşılanamayacağını da dile getirdi.

Nazillispor için kimseden haram para almadığının altını çizen Özcan, “Kimseden haram para almadan bunu hallettik. Cebren, zorla kimseden para almadım. Birçok kulüp başkanı, bu kadar destekçi olacağınızı bilseydik, bu işin içinde yer alırdık dedi. 2019’da Nazillispor’u istemiyorum, siz devam edin dedim. Evet Nazillispor’a para harcayalım ama bunu amatör branşlara harcayalım” diye konuştu.

“KULÜBE DEĞİL, ŞEHRE YATIRIM YAPACAĞIM”

Nazilli’ye yatırım için gerekli olan parayı Nazilli Belediyespor’a hem kalben hem de hukuken harcayamadığını dile getiren Özcan, “Geçen sezon 20 milyon lira harcadık ve bunun büyük kısmı Nazilli Belediyesi’nden çıktı. Bu kadar parayla yol yapsaydık, vatandaştan şikayet duymazdık. Bin 400 sporcumuz var. Hepsine biz destek veriyoruz. A takım hariç hepsinde başarılıyız. Nazilli tarihinin en başarılı yönetimi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. A futbol takımı dipsiz bir kuyu. Bugün 100 milyon lira yarın 200 milyon lira harcayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Taraftarları kongrenin yapılacağı Ahmet Şensan Kültür Merkezi’ne çağırıp kavga çıkartmanın doğru bir davranış olmadığını vurgulayan Özcan, “40 milyon lira para harcanacak. Federasyondan 1 milyon 600 bin lira iddiadan gelen para 2 milyon lira. Bütün yöneticilerden 100 bin lira alsanız 7 milyon lira, geri kalanı ne olacak? Nasreddin Hoca’nın fıkrası gibi. Bana kimse hikaye anlatmasın. Bizim mali yapımız burayı destekleyebilecek pozisyonda değil. Yapalım deseniz de yapamazsınız. Dışarıdaki insanlara olumsuz bir intiba vermek uygun değil. Ahmet Şensan’da kongre yapıyoruz. Yüzümüz ak, başımız dik, anlımız da tertemiz. Kimseden bir kuruş almadık. Kimsenin arkasından da iş çevirmedik” dedi.

“MÜCAHİT HOCANIN DA İKİ ELİ YAKANIZDA”

“Ahirette ve dünyada iki elim yakanda” diyen Alıcık’a sert çıkan Özcan, “Mücahit hoca bu yüzden öldü. Basketbolcu çocuklar haklarını istediler, adam dayanamadı, düştü ve öldü. Bunun vebalini ödesinler. Can borcunuz var can! İki elim yakanızda demekle olmuyor. Onun da iki eli yakanızda! Bu vebal değil midir? Bu vebali ödeyin sonra benim vebalimi konuşun. Kimse gelip bana akıl vermesin” ifadelerine yer verdi.

Nazilli Belediyesi olarak kulübe bir kuruş veremeyeceğinin altını çizen Özcan, sözlerini şöyle devam etti:
“Nazilli Belediyesi bir kuruş veremeyecek. Alacak arkadaştan mevcut borçları sıfırlasın istiyoruz. Arkadaşlarımızın hesabının üzerine hacizler geldi. Tertemiz, borçsuz bir yapı oluşturalım istiyoruz. Ben Nazilli halkının hakkını savunuyorum. Nazilli’nin yollarının yapılmasına ihtiyaç varken, bu parayı Nazillispor’a harcamayı doğru bulmuyorum. Arkadaşın bir tanesi bu işe girme dedi diyor. Gerek yok bunlara, Nazilli’nin önünü kesmeye gerek yok. Yeni yönetimin belirlenmesi konuşulacak.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL