Spor Yerel

Mesut Toros imzayı attı

Mesut Toros imzayı attı

NAZLI ALTINAYAR – Nazilli Belediyespor, prensipte anlaşmaya vardığı teknik direktör Mesut Toros ile sözleşme imzaladı. 53 yaşındaki çalıştırıcı için tesislerde imza töreni düzenlendi. Törene Kulüp Başkanı Ünal Önal ve yöneticiler de katıldı. Mesut Toros, kendisini 1 buçuk yıllığına siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törenin ardından tecrübeli teknik adam, ayağının tozuyla ilk antrenmanına çıktı. Futbolcularla sahada ufak bir toplantı yapan Toros, yardımcılarıyla birlikte ilk idmanını yaptı. 2 yıl aradan sonra yeniden aynı sahaya ayak basan tecrübeli çalıştırıcı, duyduğu heyecanı dile getirdi.

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”

Mesut Toros ile çok güzel hatıralar yaşadıklarını dile getiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Dijital dünyanın güzel hatırlatmaları var. Hocama beraber kupayı kaldırdık. 8 ihtimalin birlikte gerçekleştiği bir ortamda şampiyonluk kupasını Nazilli’ye getirdiler. Kendisiyle elektriğimiz her zaman uyuştu. Futbol camiasında kıymetli bir isim. Onunla çalışmaktan gurur duyuyoruz. Altyapıya önem vermesi, motivasyonu ve insan ilişkileri bizim için çok değerli. Kaldığımız yerden devam diyoruz” diye konuştu.

“GÖNLÜMÜZÜN KENARINDA OLAN İSİMDİ”

Kulüp Başkanı Ünal Önal, Mesut Toros’un Nazilli camiasını yakından tanıyan bir isim olduğunu ifade ederek, “Mesut Toros hocamızla tekrar alıştık. Daha önce de bizle Beraber görev yapmış ve şampiyonluk yaşamış bir hocamız. Gönlümüzün kenarında olan bir hocamızdı. Hocam bizim camiamıza yabancı değil. Herkesle kaynaşmış ve gönlümüzü kazanmış birisi. Çok kısa bir görüşme oldu. Nazilli’ye gelmek için farklı şeyler konuşmadık. Nazilli’de seve seve çalışmak istedi. Bugünden itibaren sorumu ve yetkili o dur” dedi.

“ETİĞE AYKIRI BİR ANLAŞMA YOK”

Yeniden siyah beyazlı camiada olduğu için duyduğu mutluluğu dile getiren deneyimli teknik adam, Nazilli’de kendini rahat hissettiğini söyledi. Siyah İnciler’le anlaşırken etiğe aykırı hiçbir durumun yaşanmadığını aktaran Mesut Toros, “Zorlu geçen bir süreçte teknik ekibimle birlikte karar verir Fethiye’yle yollarımızı ayırdık. Süreç içinde, futbol dünyasına bir şeyler kattığımızı düşünüyoruz. Bir çok teklifler geldi. Görüşmelerimiz oldu. Ben sevildiğim, sayıldığım yere döndüğüm için çok mutluyum. Saygı ve sevgiyi fazlasıyla gördüm. Çalışma ortamım zorlu ortamlarda geçiyor. Nazilli’yle dün akşam anlaştım. Daha önce etiğe sığmayan hiçbir şey olmadı. Şehre ve kulübe yakışır hareketlerde bulunduk. Hayallerimiz var. Bunu her zaman söyledik. İnşallah bu uzun süreli olur. Türkiye’de hiç yaşanmayacak şampiyonluğu yaşadık” diye konuştu.

“BU ŞEHİR BİZE İNANMIŞTI”

53 yaşındaki çalıştırıcı, 2020-21 sezonunda yaşanan mucizevi şampiyonluğa ilişkin de konuştu. O dönemde camianın inanmışlığına hayran kaldığını dile getiren Mesut Toros, “İlk geldiğimde ilk maçı kaybetmiştik. 2 maç sürecinde buradaki yaşanan olayları ve dışarda yazılanları gördüm ve ben doğru yerde olduğumu hissettim. Bu şehir, taraftar, yöneticilerimiz ve belediye başkanımız bize inanmış ve seri galibiyetler geldi. Allah bize bu şampiyonluğu nasip etti” dedi.

“HEDEFE GİDEN YOLDA DİM DİK YÜRÜYECEĞİZ”

Malzemecisinden taraftarına kadar güzel bir sinerji yaratmak istediklerini vurgulayan deneyimli çalıştırıcı, “Futbolcularımız ve şehir hedefimizi belirleyecek. Takımımıza ve oyuncularımıza güveniyoruz. Altyapıya önem verdiğimi biliyorsunuz. O dönem Serkan’ı çıkarmıştık. Oynayan gençlerimiz var. Süper Lig’den izlenen gençler var. Abilerle gençleri kaynaştırıp, aile bağlarını birleştirip, daha da güçlendirerek, hedefe giden yolda dim dik yürüyeceğiz. Mental eksikleri gidermeye çalışacağız. Kalan 4 maçımızda teknik heyet olarak nerede eksiklere bakacağız” diye konuştu. Toros, devre arasında transfer çalışmalarına da başlayacaklarını söyledi.

“HAYALLERİMİZ VAR”

Lider ile aralarında 8 puan fark olduğunu hatırlatan Mesut Toros, Şampiyonluk sözü vermekten kaçındı. Maçların kağıt üzerinde değil sahada kazanıldığının altını çizen Toros, “Ben kendime çok inanıyorum. Şampiyonluk göreceli bir kavramdır. Kimse şampiyonluk için söz vererek. Hayallerimiz ve hedeflerimiz var ve o hedef doğrultusunda gidip, takımı toparlayıp ondan sonraki hedefimizi belirlemek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL