Yerel

NAZİLLİ’DE 12 YILDIR KAYIP OLAN SÜRMELİ CİNAYETE KURBAN GİTTİ

NAZİLLİ’DE 12 YILDIR KAYIP OLAN SÜRMELİ CİNAYETE KURBAN GİTTİ

NAZLI ALTINAYAR – (ÖZEL HABER) Ülke gündemine bomba gibi düşen Nesip Sürmeli cinayetinin sır perdesi aralanmaya devam ediyor. Nazilli’de inşaatlarda çalışan Nesip Sürmeli, 2010 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Sürmeli’nin eşi ve 2 oğlu, 2 yıl boyunca kayıp başvurusunda bulunmadı. Sürmeli’nin oğlu Özgür Sürmeli, babasına ait arabayla kazaya karışınca, babasının kayıp olduğu ortaya çıktı. Ancak yapılan araştırmalarda Sürmeli’ye ait bir ize rastlanamadı.

Geçtiğimiz aylarda Sürmeli’nin yeğeni 12 yıldır kayıp olan dayısının bulunması için gündüz kuşağında yayınlanan bir programa başvurdu. Programa annesi (Nesip Sürmeli’nin ablası) ile katılan yeğeni dayısından 12 yıldır haber alamadığını, yaşayıp yaşamadığını bile bilmediklerini belirtti. Dayısının bir anda kaybolmasının ardında başka bir iş olduğu belirten yeğen, ailesi üyelerinden hiç kimsenin konuyla ilgilenmediğini belirterek sitem etti.

 

 

Sürmeli’nin ailesinin, Nesip Sürmeli’nin kayboluşunun ardından yaklaşık 2-3 sene sonra ancak kayıp başvurusunda bulunduklarını, başvuruyu da Nesip Sürmeli’nin büyük oğlu Özgür Sürmeli’nin o tarihlerde babasına ait araçla kaza yaptıktan sonra gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İFADELERİ ÇELİŞKİLİ OLDU
Programa telefon ile bağlanan Özgür Sürmeli, olayın yaşandığı zaman 16 yaşında olduğunu ve başvuruda bulunmayı akıl edemediklerini söyledi. Özgür Sürmeli’nin programın başından beri ifadelerinin çelişkili olması, aynı olayı 4 farklı çeşitte anlatması ise şüphe uyandırdı.

NAZİLLİ EMNİYETİ İŞİN PEŞİNİ BIRAKMADI
Programın ardından hız kesmeden çalışmalara başlayan Nazilli Emniyeti, 12 yıl önce yaşanan esrarengiz olayın çözülmesine adeta and içti. Yaklaşık 2 ay boyunca Nesip Sürmeli’nin izini süren ekipler son olarak Sürmeli’ye ait geçmiş yıllardaki telefon kayıtlarını buldu. Telefon sinyalinin son olarak Yeni Mahalle 235 sokakta 12 numaralı binanın önünde gözüktüğü belirlendi. Bölgede inceleme yapan ekipler, savcılık talimatıyla binada arama yaptı. Son olarak binanın depo kısmının betonlarında farklılık gören ekipler yine savcılık talimatı ile deponun tabanını kazdı.

CİNAYETE KURBAN GİTMİŞ
Deponun ilk olarak beton zeminini kıran ekipler daha sonra toprağı kazdıklarında korkunç manzarayla karşılaştı. Toprakta bir adet torba ve kıyafetli bir şekilde insan kemikleri bulundu. Yapılan incelemelerde kemiklerin Nesip Sürmeli’ye ait olduğu, talihsiz adamın kaybolmadığı cinayete kurban gittiği belirlendi.

OLAYLA İLGİLİ ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI
Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından konu için özel oluşturulan ekip soruşturmayı derinleştirdi. Cinayetle ilgili bağlantılı olabileceği düşünülen şahısları ekipler gözaltına almak için yola çıktı. Tekirdağ, Erzurum ve Nazilli olmak üzere 6 kişi gözaltına alındı. Bugün sabah erken saatlerde adliyeye getirilen E.G, Ö.S, U.S, G.A, E.B ve B.B’nin savcılıkta işlemleri halen daha devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL