Güncel

Esen davasının katilinin cezası belli oldu

Esen davasının katilinin cezası belli oldu

Nazilli’de sevgilisi tarafından yakılarak öldürüldüğü iddia edilen Gamze Esen’in davasında karar çıktı.
Nazilli’de geçtiğimiz yıl Giray Konutları’nda bulunan evde gerçekleşen patlama sonucu yaşamını yitiren Gamze Esen’in ölümünün ardından sır perdesi aralandı. Benzin döküp evi ateşe vererek sevgilisi Gamze’yi öldürdüğü iddia edilen Fatih Alp Ürgen hakkında karar verildi.
Nazilli 1’ci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 6’ncı celsesinde cezaevinde bulunan Fatih Alp Ürgen, duruşmaya SEGBİS yöntemiyle görüntülü olarak katıldı. Ürgen’in avukatı Namık Kemal Karamercan, maktul Gamze Esen’in yakınları ve tanıklar duruşmaya katıldı.
Olay yerinden elde edilen telefonda yapılan kriminal incelemede Fatih Alp Ürgen’in “Bu gece ben bu karıyı keserim evi de yakarım herkes rahat eder” şeklinde yazışmaları olduğu tespit edildi.

‘İDDİALARI KABUL ETMEDİ’
Dosyada Fatih ve Gamze’nin swinger partileri düzenledikleri iddiası da yer aldı. Dijital materyaller incelendiğinde Ürgen’in Gamze ile beraber İzmir’de bir otelde 3’ncü şahısla swinger partisi için randevu ayarladıkları da ortaya çıktı. Ürgen söz konusu iddiaları kabul etmedi. Öte yandan ikilinin daha önce swinger suçlamasıyla yargılandığı öğrenildi.
Savcılık mütalaasında sanığın tutukluğunun devamı ve Ürgen’in yangın çıkartarak ölüme sebebiyet verme suçundan cezalandırılmasını talep etti. Gamze’nin avukatı ise verilere göre sanığın tasarlayarak ve canavarca kasten öldürme suçundan yargılanmasını istedi. Mahkeme, tutuklu yargılanan Fatih Alp Ürgen’i yakarak öldürme suretiyle kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL