Genel

CHP’li Alptekin: Şimdi makinisti değiştirme zamanı

CHP’li Alptekin: Şimdi makinisti değiştirme zamanı

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Başkan Alptekin, “Şimdi makinisti değiştirme zamanı. Yorgun ve beceriksizler ilk istasyonda birinci vagonu terk ediyor” dedi.

İktidarın ekonomi yönetiminin başarısız olduğunu aktaran Başkan Alptekin, “Ülkemizin bir yılı aşkın süredir yaşadığı pandemi fiyaskosu ve en az pandeminin kendisi kadar önemli başarısız ekonomi yönetimini, her ama her alanda dile getirdik, getiriyoruz. Bu AKP yönetiminin gitme zamanının çoktan geldiğini biliyorduk ama bir milletin ekonomisine beceriksizliğin ne kadar zarar verebileceğini hep birlikte öğrenmiş olduk. Tabi bir de bugün ne öğrendik biliyor musunuz? AKP iktidarının bu işte nasıl çuvalladığını birde AKP MHP meclis üyelerinin önergelerinden öğrenmiş olduk. AKP hükümeti çuvalladı, bir şeyler yapalım artık bizde itiraf ediyoruz dedi AKP’liler” dedi.

Alptekin açıklamasının devamında, “Sevgili dostlar işte biz aylardır, yıllardır, işçimiz, çiftçimiz, memurumuz, esnafımız batıyor derken kulaklarını tıkıyordu bunlar. TÜİK’in verileriyle oynayıp enflasyonu, işsizliği tozpembe hale getiremezsiniz dedikçe, gözlerini kapatıyorlardı. Ee şimdi ne oldu da AKP hükümetinin artık şiştiğini itiraf ettiler. Mızrak çuvala sığmıyor arkadaş. Aydın’da AKP’de siyaset yapanlar da sokakta milletin tepkisinden bunaldılar. Biz hep söyledik; yapamıyorsunuz, beceremiyorsunuz, beceremediniz dedik. Şimdi makinisti değiştirme zamanı… Yorgun ve beceriksizler ilk istasyonda birinci vagonu terk ediyor, liyakatin ne olduğunu evvela bu arkadaşlara öğretecek millet ittifakı trenin başına geçiyor. Yeni ve aydınlık günler için” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL