Genel

Nazilli Belediyesi daha temiz bir Nazilli için araç filosonu zenginleştirdi

Nazilli Belediyesi daha temiz bir Nazilli için araç filosonu zenginleştirdi

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne alınan yeni konteynır temizleme aracı ilk mesaisini yaptı.

Nazilli Belediyesi araç filosuna bir yenisini daha ekleyerek zenginleştirdi. Konteynırların temizliğinde kullanılmak üzere alınan araç belediye başkanı Kürşat Engin Özcan’ın talimatıyla ilk mesaisine yeşil mahalle 1850 Sokakta başladı.

Sistematik bir donanıma sahip olan konteynır temizleme aracının tüm özelliklerini uygulamalı olarak basın mensuplarına gösteren ve tanıtımını yapan belediye başkanı Özcan; Nazilli’deki tüm konteynırların, tüm çöp toplama ve temizlik için kullanılan aparatların vatandaşların kullanımına uygun hâle getirileceğini ifade etti.

Daha temiz bir Nazilli sloganıyla harekete geçen Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin genelinde uygulayacağı temizlik sistemini Yeşil mahalle 1859 sokakta gerçekleştirdiği çalışma ile startını verdi.

Çöp toplama aracı ile konteynırların içindeki çöplerin boşaltılmasından sonra Nazilli Belediyesi bünyesine kazandırılan yeni araç, konteynırların içine tazyikli deterjanlı su ile yıkama işlemi gerçekleştirdi. Konteynerlerin ilaçlama ve dezenfektesi sonrasında refüj ve kaldırım kenarları süpürgeli araç ile dip köşe süpürülürken arozöz ile yıkandı.

Nazilli’de ilk kez böyle faaliyet yürütüldüğünü kaydeden Kürşat Engin Özcan, gece gündüz demeden sahada görev yaptıklarını belirterek, “Temizleme aracımız konteynırımızın fiziki temizliğini yapıyor, içerisinde bulunanları aldıktan sonra arkasından gelen temizlik işleri bünyesine kazandırdığımız araçla yıkaması, temizliği hem de dezenfektesi yapılarak insan sağlığına uygun hâle getiriliyor. Ardından diğer personelimiz de boyama işlemini gerçekleştiriyorlar, ilerleyen süreçte ilaçlamaları da yapılacak. Bu gün burada, uzun yıllar sonra Nazilli’de ilk kez böyle bir uygulama yapılıyor. Arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Bu uygulamayı bütün mahallelerimizde sürdüreceğiz. Yeni araçlarımızı bünyemize katmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah ileriki süreçte Nazillimizdeki bütün konteynırlarımız, bütün çöp topladığımız temizlik için kullandığımız aparatlarımız vatandaşlarımızın kullanımına uygun hâle getirilecek.’’ diye konuştu.

Yaklaşan Kurban Bayramı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Özcan: ‘’ Geçen yıl Kurbanda oldukça sıkıntılar yaşanmıştı. Bunun sebebi de Kurban derilerinin ve sakatatlarının eskisi gibi belirli kurumlarca toplanmaması nedeniyle vatandaşlarımız gelişigüzel konteynırlara atmak zorunda kalmışlardı. Havanın da sıcak olması nedeniyle ciddi bir sıkıntı yaşamıştık. Bunları görerek bu sene içerisinde hazırlıklarımızı yaptık. Kurban Bayramı öncesinde de sonrasında da temizliğini sağlamış olacağız, vatandaşlarımızın hiç şüphesi olmasın. Tüm birimlerimiz ile temizlik seferberliğini başlattık, inşallah çalışmalarımızın da karşılığını alacağız’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL