Genel

NAZİLLİ’YE YENİ KALP DOKTORU

NAZİLLİ’YE YENİ KALP DOKTORU

Kalp hastalarına müjde
Uzm. Dr. Ufuk Özgül, Nazilli’de hizmet vermeye başladı
Aydın Atatürk Devlet Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Uzm. Dr. Ufuk Özgül, Nazilli Referans Hastanesinde hasta kabulüne başladı.
Alanında Aydın’ın öncü hekimlerinden olan Özgül, Aydın’da ritim bozukluğu tedavisi uygulayan 3 hekimden biri olarak dikkat çekiyor.
Kalp hastalarının hayat kalitesini artırmayı öncelik edindiğini ifade eden Özgül, Dokuz Eylül Üniversitesinde aldığı eğitimin ardından 200’e yakın hastanın tedavisini yaptığını belirtti.
-Tedavi sonrası semptom görülmüyor
Ritim bozukluğu ve tedavisi ile ilgili bilgi veren Özgül, hastalığın Aydın’da çok yüksek popülasyona sahip olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:
“Ritim bozukluğunun verdiği sıkıntıları önlemek için uyguladığımız ilaç tedavisinin yanı sıra ablasyon dediğimiz yakma işlemini de gerçekleştiriyoruz. Nazilli’de bu işlemi yalnızca ben yapıyorum. Ayrıca ritim bozukluğu ve kalp yetmezliğinde kalbi güçlendirici piller var. Bununla alakalı pil takma işlemini yapabiliyoruz. Birkaç hastamıza uyguladık, hastalarımız da farkı gördü. Başarı oranımız yüzde yüze kadar çıkabiliyor. Yaşlı hastalarımızda bile bu oran yüzde 70’i buluyor. Ablasyon tedavisi yaptığımız yaşlı hastalarımızda hiçbir semptom görülmedi. Böylelikle hastanın yaşam konforunu sağlamış oluyoruz.”
-30 yaş üstüne uyarı
Hareketsizlik, sigara kullanımı, beslenme şekli ve stres faktörünün hastalığa yakalanmada etkin rol oynadığını kaydeden Özgül, şeker hastalığı bulunan ve ailesinde kalp damar hastalığı yaşayan 30 yaş üstü kişilerin kontrollerini yaptırmalarını tavsiye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL