Genel Yerel

BAŞKAN ÖZCAN’DAN NAZİLLİ’YE MÜJDE

BAŞKAN ÖZCAN’DAN NAZİLLİ’YE MÜJDE

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu 2. Organize Sanayi ve Serbest Bölge kurulması için çalışmaların başladığını müjdeledi.

Beraberinde Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı İbrahim Buğdaycı ve Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ile bölgede inceleme yapan Başkan Özcan, projenin hayata geçirilmesi ile yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti.

BAMBAŞKA BİR SANAYİ, ÜRETİM ve İSTİHDAM ŞEHRİ
Sümerbank’ın 5 katı büyüklüğünde bir bölge oluşturulacağını dile getiren Özcan; “Bambaşka bir sanayi, üretim ve istihdam şehri kuruyoruz. En büyük sevincimiz tarım arazilerinin zarar görmeyecek olması. Organize Sanayi ile birlikte Serbest Bölgeye’de 10 bin kişilik istihdam sağlanacak. Tüm Nazilli ile birlikte doğu bölgesindeki işsizlik sorununu çözebileceğimiz, ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız, mavi yakalıdan beyaz yakalısına herkese istihdam sağlayacağımız farklı bir lokasyon oluşturacağız. Tüm milletvekillerimiz, kurumlarımız, odalarımız ciddi destek verdi. Sayın kaymakamımız bu konuya büyük önem veriyor. Nazilli’de hem kültürel hem de sanayi alanında birçok şeyi birlikte gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İnşallah Nazillimiz eski günlerinden de daha iyi günlere kavuşacak, hak ettiği hizmetlerin tamamını dönemimizde alacaktır. Gelişen, büyüyen ve ilerleyen ülkemizin Türkiye Yüzyılı vizyonuna Nazillimiz şahlanarak eşlik edecektir” dedi.

NE YAPILMIŞTI?
12 Aralık 2022 tarihindeki Ankara ziyaretlerinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan 2. Organize Sanayi Bölgesi konusunu arz etti. 23 Aralık 2022 Cuma günü Nazilli’ye gelen dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın destek sözü verdiği Nazilli 2. Organize Sanayi Bölgesi kurma girişimleri kapsamında hazırlanan kapsamlı proje ilgili bakanlıklara sunuldu. Görüş alınması için yazışmalar yapıldı ve örnek projeler incelendi. Serbest Bölge yapılması için görüşler talep edildi. Ön fizibilite raporlarını incelendi. 4 Şubat 2023 Cumartesi günü Nazilliye gelen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2. Organize Sanayiyi Nazilli’ye müjdeledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL