Güncel

NAZİLLİ’DE ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

NAZİLLİ’DE ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

NAZLI ALTINAYAR-Nazilli’de okuyan üniversite öğrencileri başlattıkları kitap projesiyle ilçe halkının takdirini topladı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İİBF Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, kütüphanesi olmayan ve yeterli düzeyde kitapları olmayan ilkokul ve ortaokullara yönelik başlattığı kitap toplama kampanyası kapsamında, Nazilli’ye bağlı Aşağıyakacık Köyü’nde bulunan Aşağıyakacık ilk ve ortaokulu için topladığı kitapları teslim etti.

Örnek hareketiyle kampanyaya öncülük eden ve Nazilli halkının takdirini kazanan üniversiteli gençler, kitaplar ile buluşan çocukların heyecanlarına ortak oldu.

Üniversitesili gençler, eksiklikleri bulunan kütüphaneye herkesin destek verebileceğini söyleyerek vatandaşlardan kitap bağışı yapmalarını istedi.

Kitapların teslimi sırasında mutlulukları yüzlerinde. okunan gençler, “Bizleri en iyi şekilde karşılayan Serpil öğretmen ve tüm okul idaresine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Son olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü ile bitirmek istiyoruz.”En hakiki mürşit ilimdir” diye konuştu.

‘Paylaşacak bir kitabın var mı?’ sloganıyla başlattıkları kampanyaya gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden üniversiteli gençler, kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşların 0555 167 27 63 ve 0555 051 09 33 numaları telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini ve kampanyayla ilgili detaylı bilgilerin bu numarayı arayan vatandaşlara verileceğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL