Güncel

Aydın’da 3,5 yıldır kayıptı! İskeleti denizde telle aküye bağlı bulundu

Aydın’da 3,5 yıldır kayıptı! İskeleti denizde telle aküye bağlı bulundu

Aydın’ın Didim ilçesinde, arkadaşı ile birlikte denize açıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Ahmet Sakak’ın (34), 3,5 yıl sonra denizin dibinde iskeleti bulundu.

Didim ilçesi Akbük Mahallesi’nde 11 Mart 2017 tarihinde Ahmet Sakak ile arkadaşı Süleyman Uçar tekneyle denize açıldı. Uçar, Akbük Limanı’na geri dönerken Sakak’tan ise haber alınamadı. Sakak’ın nişanlısı Özlem Karademir ile yakınları kayıp başvurusunda bulundu. Olayla ilgili araştırma başlatan polis ekipleri, Sakak’ın arkadaşı Uçar’ı gözaltına aldı. Uçar, sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Yapılan çalışmalarda üç buçuk yıldır Ahmet Sakak’ın izine ulaşılamadı.

Patlıcan avcıları tesadüfen buldu

Akbük açıklarına 2 ay önce deniz patlıcanı avına çıkanlar, denizin dibinde kafatası gördü. Kıyıya çıkan avcılar, Sahil Güvenlik ekiplerine bilgi vererek, durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

Dalgıçlar tarafından yapılan çalışmayla iskeletin yeri tespit edildi. Aküye telle bağlı olduğu belirlenen iskelet, çıkarılarak İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan DNA testinde iskeletin kayıp Ahmet Sakak’a ait olduğu belirlendi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL