Kültür-Sanat

Nazilli’de 4006 Tübitak Bilim Fuarı büyük ilgi gördü!

Nazilli’de 4006 Tübitak Bilim Fuarı büyük ilgi gördü!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na katıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Fen Lisesi tarafından hazırlanan ve 8 araştırma, 9 tasarım, 8 inceleme olmak toplam 25 projenin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na katıldı.

Bugüne kadar TÜBİTAK, TEKNOFEST ve Ulusal Bilim kamplarında ciddi başarılar yakaladıklarını kaydeden Nazilli Fen Lisesi Müdürü Ali Çomruk, “2020 yılında Fen Liseleri arasında yapılan IV. Ulusal Bilim Kampı Bilim ve Teknoloji Yarışması’nda Türkiye 1’incisi, TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali’nde “Akıllı Şarj istasyonu” projemizle yine Türkiye 1’incisi olarak Nazillimizi ve Aydınımızı ulusal çapta en iyi şekilde temsil ettik. Öğrencilerimizi misyonumuzda olduğu gibi araştıran, soran, sorgulayan, bilimsel düşünen, bilimselliği ön planda tutan, milli, manevi, ahlaki değerlere sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek için tüm ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hazırlanan projelerde 16 öğretmen ve 105 öğrencimiz görev almıştır” diye konuştu.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından stantları ziyaret eden Başkan Özcan öğrencilerle sohbet ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Nazilli Belediyesi olarak geliştirilen projelerin ilçe çapında uygulanması için gerekli desteği vereceklerini ifade eden Başkan Özcan; “Yaptığınız çalışmalar çok kıymetli. Ben öncelikle bu projelere emek veren öğretmenlerimize, idarecilerimize, değerli velilerimize ve geleceğimizin mimarı siz gençlerimize çok teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL