Siyaset

CHP’li Bülbül’den Aldemir’e sert tepki

CHP’li Bülbül’den Aldemir’e sert tepki

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yurt tartışmaları üzerinden Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e sert tepki gösterdi. Bülbül, “Okuduğunu anlamayan rektör ve siyasilerle karşı karşıyayız. Durum çok vahim” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Osman Selçuk Aldemir arasındaki “öğrenci yurdu” polemiği devam ediyor. Bülbül’ün, “ADÜ’lü öğrencilerin barınacak yer bulamayıp kayıt dondurduğu” şeklinde ifadeler kullandığını iddia eden Aldemir’e CHP’li vekilden sert tepki geldi.
Aldemir’in açıklamalarını hayretle okuduğunu söyleyen CHP’li Bülbül, “Son olarak ADÜ Rektörü Sayın Aldemir’in yaptığı açıklama durumun ne kadar vahim olduğunu ortaya koyuyor. Okuduğunu anlamayan rektör ve siyasilerle karşı karşıyayız” dedi.
“200 BİN ÖĞRENCİ BARINMA SORUNU YAŞIYOR”
Öğrencilerin barınma ve yurt sorununun şüphe götürmez gerçek olduğunu savunan Bülbül, “Ülkenin geleceği dediğimiz öğrenciler sokakta kalmışken soruna gözünü kulağını kapatanlarda zerre vicdan kırıntısı yok. Salgın döneminde yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından bu yıl başvuruların arttığını ve politikasızlık nedeniyle de öğrencilerin yurt sorununun daha da büyüdüğünü söyledik. Gençlik ve Spor Bakanı da bu sözlerimizi doğruladı. 624 bin başvurunun 430 bininin yurtlara yerleştiğini belirtti. Yani şu an neredeyse 200 bin öğrenci barınma sorunu yaşıyor” ifadelerini kullandı.
“SAYIN REKTÖR SİYASET YAPIYOR”
Bülbül, “Hiçbir açıklamamda ‘ADÜ’de kaydını donduran öğrenci var’ demedim. Ama anlaşılan o ki Sayın Aldemir boş atıp dolu tutar mıyım çabasında. Sayın Rektör siyaset yapıyor, işini yapmıyor” şeklinde konuştu.
“SİYASET YAPACAKSA CÜBBESİNİ ÇIKARMALI”
Aldemir’in siyaset yerine işini yapması gerektiğini dile getiren Bülbül, “Siyaset yapacaksa cübbesini çıkarmasını diliyorum. Siyasetçilere laf yetiştireceğine işini yapmalı! Kendisinin asıl profesörlerin toplu istifalarını, URAP Araştırma Laboratuvarı Türkiye üniversiteleri sıralamasında ADÜ’nün 61’inci olmasını, üniversite memnuniyet araştırmasında 2019’da 78’inci sıradayken 2021 yılında 101’inci sıraya gerilemesini dert edinmesi gerekir. Çünkü bu tablo kendisinin rektör olmasının ardından ortaya çıkmıştır. Geçmişinde ‘sahte sucuktan’ meslekten men cezası olan, başka bir öğretmene iftira atmaktan hüküm giyen bir Rektöre karşı bu açıklamayı yapmayı kendime zul sayıyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL