Genel

Karacasu’nun yeni kaymakamı Furkan Alpay oldu

Karacasu’nun yeni kaymakamı Furkan Alpay oldu

Aydın’ın Karacasu ilçesindeki Kaymakam Ahmet Soley’in Balıkesir’e atanmasının ardından yerine gelen isim Furkan Alpay oldu. Alpay daha önce Sultanhisar’da görev yaptı.

Dedesinin hizmetli, babasının koruma olarak görev yaptığı Sultanhisar ilçesine Kaymakam olarak atanmasıyla gündeme gelen  Ahmet Soley, Karacasu ilçesine Kaymakam olarak atandı. Alpay, Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı için yapılan sınavda 100 kaymakam içinde Türkiye ikincisi olmuştu.

FURKAN ALPAY KİMDİR?

Furkan Alpay 1995 yılında Erzurum’da doğdu. 2019 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Alpay, aynı yıl İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı için yapılan sınavda 100 kaymakam içinde Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi. Alpay, daha sonra Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Kaymakam Refikliği Stajlarını Akçakoca ve Bulancak ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatindeki Teftiş Stajlarını ise Giresun ve Adana illerinde tamamladı. 6,5 ay Sultanhisar Kaymakamlığına vekalet eden Alpay, bundan sonra Karacasu Kaymakam vekili olarak görev yapacak.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL