Güncel

Bakan Pakdemirli: Ülkemizdeki büyük yangınların hepsini söndürdük

Bakan Pakdemirli: Ülkemizdeki büyük yangınların hepsini söndürdük

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz’da başlayan ve 15 gün süren tarihteki en büyük orman yangınlarının son halkası olan Muğla Köyceğiz yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Pakdemirli, ”Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 gün süren orman yangınlarının son halkası olan Muğla Köyceğiz yangınını kontrol altına aldıklarını bildirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Pakdemirli, “Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk” mesajını paylaştı.

Bakan Pakdemirli, orman yangınlarının 28 Temmuz’da başladığını hatırlatarak şu ifadelere yer verdi:

”28 Temmuz’da başlayan, 15 gün süren ve tarihimizde gördüğümüz en büyük orman yangınlarını yaşadığımız bu süreçte, son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da ‘ormanın kahramanları’nın büyük bir özverisiyle kontrol altına aldık.

”Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizlere desteklerini esirgemeyen ülkelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara teşekkür ederiz. Canımız yandı, nefesimiz yandı. Hep birlikte yeşerteceğiz. Müsterih olun. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk. Bu büyük afette aziz milletimizle de orman için tek yürek olduk. Minnettarız.”

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL